Kosmiczna energia wróci do tych ludzi. Wodnik, Ryby, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec

Wróżka Expiria
Kto może liczyć na powrót karmy? Wróżka Expiria zna odpowiedź na to pytanie.
Kto może liczyć na powrót karmy? Wróżka Expiria zna odpowiedź na to pytanie.
Horoskop karmiczny na drugą połowę czerwca 2024. To miesiąc, w którym karma wróci do większości z nas, przynosząc zarówno przyjemne nagrody jak i wymagające skupienia oraz cierpliwości wyzwania. Kto na co może liczyć? Wróżka Expiria już to wie.

Do tych osób wróci karma w czerwcu 2024

Czerwiec 2024 jest miesiącem, w którym karma wraca z podwojoną siłą do wielu zodiakalnych znaków. To czas, kiedy wszechświat przypomni nam o prawach przyczyny i skutku, przynosząc zarówno nagrody, jak i wyzwania, które będą miały głęboki wpływ na nasze życie. Oto, do kogo i jak karma powróci w tym miesiącu.

Czym jest karma i jaki ma związek z ruchem planet na niebie?

Karma to jedno z kluczowych pojęć w wielu duchowych i filozoficznych tradycjach Wschodu, w szczególności w hinduizmie, buddyzmie i dżinizmie. Słowo "karma" pochodzi z sanskrytu i dosłownie oznacza "czyn" lub "działanie". Jednak w kontekście duchowym i filozoficznym oznacza ona nie tylko same działania, ale również ich konsekwencje, które mogą manifestować się zarówno w obecnym, jak i przyszłych wcieleniach.

Definicja karmy

Karma to prawo przyczyny i skutku, które głosi, że każda nasza myśl, słowo i czynienie wywołuje odpowiednią reakcję. W skrócie, można to ująć jako: "Co zasiejesz, to zbierzesz". Dobre uczynki, pozytywne myśli i uczciwe postępowanie prowadzą do pozytywnych rezultatów, podczas gdy złe działania i negatywne intencje przyciągają negatywne skutki.
Rodzaje karmy

W tradycji hinduistycznej wyróżnia się kilka rodzajów karmy:

 • Sanchita Karma: To zgromadzona karma z przeszłych żyć, która jeszcze nie przyniosła swoich skutków.
 • Prarabdha Karma: To ta część Sanchita Karmy, która już zaczęła przynosić swoje skutki w bieżącym życiu.
 • Kriyamana Karma: To karma, którą tworzymy w obecnym życiu przez nasze bieżące działania.
 • Agami Karma: To przyszła karma, która zostanie wytworzona w wyniku obecnych działań i która wpłynie na przyszłe wcielenia.

Karma a ruch planet

Astrologia, zwłaszcza wedyjska (znana również jako Jyotisha), często wiąże się z pojęciem karmy. W tej tradycji ruchy planet są uważane za manifestację kosmicznego porządku, który wpływa na nasze życie i przeznaczenie. Planety i ich pozycje w horoskopie urodzeniowym odzwierciedlają naszą karmę i mogą wskazywać na wyzwania oraz możliwości, jakie napotkamy w życiu.

Jak planety wpływają na karmę?

 • Słońce: Reprezentuje naszą duszę, ego i wolę. Jego pozycja pokazuje naszą duchową ścieżkę i wyzwania związane z naszym ego.
 • Księżyc: Oznacza nasz umysł, emocje i podświadomość. Wskazuje na nasze emocjonalne lekcje i karmiczne obciążenia związane z przeszłością.
 • Mars: Symbolizuje naszą energię, agresję i wolę działania. Jego wpływ może wskazywać na karmiczne lekcje związane z konfliktem i asertywnością.
 • Merkury: Reprezentuje intelekt, komunikację i logikę. Jego pozycja pokazuje karmiczne lekcje związane z intelektualnym rozwojem i komunikacją.
 • Jowisz: Symbolizuje mądrość, ekspansję i dobrobyt. Jego pozycja może wskazywać na nasze duchowe lekcje i możliwości rozwoju.
 • Wenus: Oznacza miłość, piękno i harmonię. Wskazuje na karmiczne lekcje w relacjach i wartości estetyczne.
 • Saturn: Reprezentuje dyscyplinę, ograniczenia i karmiczne długi. Jego wpływ jest często postrzegany jako najbardziej karmiczny, przynoszący trudne lekcje i wyzwania.
 • Rahu i Ketu (węzły księżycowe): Są uważane za punkty karmiczne, które pokazują nasze karmiczne przeszłość (Ketu) i przyszłość (Rahu).

Karma i astrologia wedyjska są głęboko ze sobą powiązane, oferując wgląd w naszą duchową i życiową ścieżkę. Karma przypomina nam o odpowiedzialności za nasze działania, myśli i słowa, podczas gdy ruchy planet mogą pomóc zrozumieć, jakie karmiczne lekcje i wyzwania czekają na nas w życiu. Zrozumienie tych związków może prowadzić do większej samoświadomości i harmonii z kosmicznym porządkiem.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska