Koszykarki Odry walczyły, ale przegrały w końcówce

Roman Baran
Obchodząca 26 urodziny Jessica Starling (z lewej)  zdobyła 10 punktów.
Obchodząca 26 urodziny Jessica Starling (z lewej) zdobyła 10 punktów. Roman Baran
Do stanu 70:70 trwała zacięta rywalizacja. W ostatnich minutach lepsze okazały się gorzowianki.

Odra Brzeg - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 75:79 (24:18, 14:18, 19:19, 18:24)
Odra : Rzeźnik 20, Ellis 19, Starling 10, Buszta 8, Kochubei 8, Tajerle 6, Żyłczyńska 4, Oses, Płóciennik.
AZS: Skobel 34, Weaver 23, Kaczmarczyk 9, Trębicka 6, Johnson 3, Nnamaka 2, Dźwigalska 2, Smalley.

Po dwóch porażkach z Tęczą Leszno i ROW-em Rybnik wydało się, że w konfrontacji z trzecią drużyną poprzedniego sezonu brzeżanki mają znikome szanse na sukces. Tymczasem poprawiając dyspozycję rzutową z dystansu nawiązały z nimi wyrównaną walkę. O zwycięstwie w pierwszej kwarcie 24:18 zdecydowała dyspozycja rzeźnik, która trzy razy trafiła za trzy punkty. Potem zaczęła się twarda walka, a nasze koszykarki najwięcej kłopotów miały z powstrzymaniem Skobel, która mecz zakończyła z 34. punktami.

Nasze koszykarki wreszcie zaczęły trafiać za trzy punkty (8 trafień na 18 prób), nieźle wypadły z półdystansu i spod kosza (17 trafień na 34 próby), to rywali tylko w tym drugim elemencie były lepsze. W efekcie w końcówce spotkania było 70:70. Wówczas trafiły za dwa Skobel i Weaver, a za trzy spudłowały Kochubei i Starling. Trójkę dołożyła za to Kaczmarczyk i było 70:77. Starling trafiła za dwa, a po zbiórce trzy punkty dołożyła Kochubei, ale wówczas rozległa się końcowa syrena.