Koszykarze Pogoni rozbici. AZS rozgromił Śląsk

Kamil Czapla (Pogoń)
Kamil Czapla (Pogoń) fot. Krzysztof Świderski
Ze zmiennym szczęściem grały nasze drużyny II-ligowe. Pogoń Prudnik na własnym parkiecie przegrała 82:106 z AZS-em Szczecin, a akademicy z Opola we Wrocławiu wygrali 76:41.
II liga pilki koszykowej. Mecz Pogon Prudnik - AZS Szczecin (82:106)

Pogoń Prudnik - AZS Szczecin

Prudniczanie już po pierwszej kwarcie mieli małe szanse na wygranie z innym faworytem do awansu. W tej części szczecinianie, podobnie jak w całym meczu, imponowali skutecznością. Oddali aż siedem celnych rzutów za trzy punkty i bardzo szybko uzyskali 10 pkt różnicy.

Pogoń nie miała żadnej recepty na powstrzymania rywala, a sama nie potrafiła zdobywać punktów. Gdyby nie lepsza dyspozycja rozgrywających Czapli i Lipowczyka, mogło być znacznie gorzej. Tylko nieco lepiej prudniczanie prezentowali się w drugiej połowie, ale AZS mając dużą przewagę punktową, spokojnie kontrolował przebieg meczu.

Pogoń Prudnik - AZS Szczecin 82:106 (13:30, 25:33, 28:27, 16:16)
Pogoń: Czapla 18, Lipowczyk 17, Rogacewicz 8, M. Łakis 13, T. Łakis 7, Paczkowski, Madziar, Supron 6, Kłuś, Trytek 5, Wawerko 2, Józefowicz 6.

Akademicy nie dali szans rywalowi

Więcej w nto

Relacje z meczów oraz opinie zawodników i trenerów czytaj w poniedziałek (1 grudnia) w papierowym wydaniu Nowej Trybuny Opolskiej.

Zupełnie inaczej wyglądał mecz naszej drugiej ekipy. AZS Politechnika Opola pewnie wypunktowała Śląsk Wrocław i choćby przez minutę zwycięstwo nie było zagrożone. W kolejnych kwartach podopieczni trenera Tomasz Wilczka wygrywali 22:10, 17:7, 23:11, 14:13.

Śląsk Wrocław - AZS Politechnika Opole 41:76 (10:22, 7:17, 11:23, 13:14)
AZS: Szymański 6, Czajkowski 6, Zarankiewicz 11, Kret 12, Machynia 9, Styła 9, Zubik 4, Nowak 8, Pawłowski 4, Pawlik 1, Wojciechowski 4, Krzyś 2.