Koszykarze Startu Dobrodzień idą jak burza

Koszykarze Startu Dobrodzień mają w tym sezonie same powody do radości.
Koszykarze Startu Dobrodzień mają w tym sezonie same powody do radości. archiwum klubowe
Podopieczni trenera Piotr Foltyna kontynuują znakomitą serię w rozgrywkach 3 ligi. Teraz przed nimi decydująca część sezonu.

Koszykarze Startu najpierw w cuglach wygrali zmagania w 3 lidze opolskiej. Odnieśli komplet 10 zwycięstw, najczęściej bardzo wysokich. Kolejną fazą zmagań były starcia z trzecim zespołem 3 ligi śląskiej - Ofensywą Racibórz. Żeby zostać w walce o 2 ligę nasz zespół musiał okazać się od niej lepszy w dwóch starciach. Tak się stało, a Start wygrał pewnie.

Znalazł się tym samym w gronie 24 zespołów z całej Polski, które walczyć będą o awans. Nasz kraj podzielony jest na osiem stref (po dwa województwa), z których po trzy ekipy walczyć będą o promocję do 2 ligi. W miniony weekend te trzy najlepsze ekipy okręgu opolsko-śląskiego grały turniej w Tarnowskich Górach. Miał on ustalić ostateczną kolejność w okręgu, która będzie miała znaczenie przy rozstawianiu poszczególnych zespołów w turniejach półfinałowych i finałowych. Start okazał się w tym gronie najlepszy.

Najpierw pokonał mistrza 3 ligi śląskiej - Basket Bielsko-Biała 73:68 (21:19, 17:15, 18:16, 17:18), natomiast w meczu decydującym o 1. miejscu w turnieju wygrał z gospodarzem - KKS-em Tarnowskie Góry 73:57 (16:11, 18:18, 20:14, 19:14).
Teraz decydująca faza sezonu: turnieje półfinałowe i finałowe. Najpierw zostanie rozegranych sześć turniejów półfinałowych z udziałem czterech drużyn. Z każdego z nich (grać się będzie systemem każdy z każdym) po dwie ekipy wejdą do turniejów finałowych. Takie będą trzy (po cztery zespoły) i z każdego z nich po dwa zespoły awansują do 2 ligi.

Matematycznie szanse wynoszą 25 procent. Świetna gra Startu w tym sezonie pozwala jednak wierzyć w powodzenie jego misji.