Łagów. Miasto jak z filmu

Redakcja
Wizytówką Łagowa jest średniowieczny zamek joannitów. Z jego 35-metrowej wieży można podziwiać panoramę miasta i położone nieopodal malownicze tereny.
Wizytówką Łagowa jest średniowieczny zamek joannitów. Z jego 35-metrowej wieży można podziwiać panoramę miasta i położone nieopodal malownicze tereny.
Nazywany jest perłą ziemi lubuskiej, wabi artystów i filmowców. Gdy raz odwiedzisz Łagów, będziesz chciał tam wrócić.

Niewielki Łagów położony jest na ziemi lubuskiej między dwoma jeziorami - Łagowskim i Trześniowskim i otula go Łagowski Park Krajobrazowy. Miasteczko słynie nie tylko ze specyficznego mikroklimatu, ale kojarzone jest też z najstarszym festiwalem filmów polskich "Lubuskie Lato Filmowe".

W tym roku 40. jubileuszowa edycja imprezy odbędzie się pod hasłem "Ile narodu w kinie?". Na przeglądzie kinematografii Europy Wschodniej i Środkowej będzie można obejrzeć produkcje polskie, węgierskie i czeskie. Festiwalowi będą towarzyszyły liczne koncerty. Impreza rozpocznie się 26 czerwca, a zakończy 3 lipca. Po festiwalu warto tu zostać choćby na parę dni, aby pospacerować po mieście i zwiedzić okolicę.

W centrum Łagowa, nieopodal zamku joannitów, stoi XVIII-wieczny kościół św. Jana Chrzciciela i 50-letni amfiteatr. Zwróćcie też uwagę na dwie charakterystyczne bramy - Polską z XV wieku i XVI-wieczną Marchijską. Wzniesienie z dobrze zachowanymi śladami po wczesnośredniowiecznym grodzisku i pozostałości starego cmentarza to kolejne atrakcje.

Po lekcji historii można się zrelaksować nad brzegami pobliskich jezior. To raj dla wędkarzy i miłośników nurkowania, ale nie będą się też nudzić rowerzyści.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska