reklama

Lekarze i biznesmeni chcą przejąć szpital w Korfantowie

Archiwum/klaZaktualizowano 
Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie cieszy się uznaną renomą w całym kraju. Jego specjalnością są m.in. operacje wszczepienia endoprotezy.
Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie cieszy się uznaną renomą w całym kraju. Jego specjalnością są m.in. operacje wszczepienia endoprotezy. Archiwum/kla
Marszałek Józef Sebesta obawia się, że prywatna konkurencja doprowadzi do plajty Opolskiego Centrum Rehabilitacji.

Wszyscy lekarze pracujący w Opolskim Centrum Rehabilitacji w Korfantowie wraz z grupą biznesmenów zawiązali spółkę medyczną - Europejskie Specjalistyczne Centra Medyczne Korfantowska Ortopedia i Rehabilitacja (KORT). Natomiast związana z tą spółką kolejna spółka, Europejskie Specjalistyczne Centra Medyczne Inwestor, kupiła od gminy Korfantów kilkanaście arów terenu w centrum miasta i przygotowuje budowę własnego ośrodka medycznego. Marszałek Józef Sebesta i odpowiedzialny za służbę zdrowia wicemarszałek Roman Kolek na spotkaniu z radą miejską Korfantowa nie kryli pretensji, że burmistrz wspiera działania konkurencyjne dla renomowanego ośrodka OCR, podlegającego pod Urząd Marszałkowski.

- Mamy obawy, że w przyszłości część lekarzy z OCR może przejść do pracy w nowym ośrodku, który zaproponuje im lepsze warunki finansowe - mówi wicemarszałek Roman Kolek. - Doszły do nas informacje, że nowa spółka nie zamierza ubiegać się o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na usługi medyczne podobne do świadczonych przez OCR. Praktyka, jaką się obserwuje w całym kraju, pokazuje jednak, że prędzej czy później prywatne firmy sięgają po kontrakt z NFZ i stają się konkurencją dla starszych ośrodków publicznych.

- Utworzenie spółki pracowniczo - menedżerskiej jest najlepszą metodą związania kadry z własnym ośrodkiem i wzięcia odpowiedzialności za firmę - uważa dr Marek Czerner, wiceprezes OCR i jednocześnie dyrektor generalny KORT. - Głównym celem spółki jest zatrzymanie na miejscu świetnie wyszkolonej kadry medycznej. Działalność prywatna jest najbardziej efektywna.

Dr Czerner przekonuje, że KORT nie zamierza sięgać po pieniądze z NFZ, ale chce wykonywać podobne operacje na zasadach komercyjnych, odpłatnie. W tym celu do końca 2013 roku zamierza zakończyć budowę własnej siedziby.

- Chcemy przejąć zarządzanie szpitalem OCR w Korfantowie - przyznaje dr Czerner. - Jesteśmy w stanie znaleźć inwestora, gotowego sfinansować modernizację obiektu. Jesteśmy gotowi do rozmów z marszałkiem, ale to on nie jest tym zainteresowany. Cóż, może po wyborach nowe władze zmienią zdanie...

Więcej w środowym wydaniu Nowej Trybuny Opolskiej.

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 18

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

O
Ojciec

Chyba nie zrozumiałem intencji lekarzy w Korfantowie. Po konsultacjach we Wrocławiu skierowano moją córke do Korfantowa w celu przeprowadzenia operacji kręgosłupa/skolioza/ ponieważ tam mozna zrobić to najszybciej. Żeczywiście, po badaniach na izbie przyjęć ustalono termn miesięczny. Zlecono wszelkie istotne badania. Postarałem się aby były zrobione jak najszybciej. Po przekazaniu wyników do OCR poinformowano mnie o zabiegu w ustalonym terminie. Niestety kiedy zadzwoniłem na tydzień przed zabiegiem aby ustalić szczegóły otrzymałem informację, że córka moze być operowana dopiero w przyszłym roku z racji braku punktów NFZ na rok 2012.Nadmieniam że została przyjęta w trybie pilnym!! Coś tu nie gra. Komentaz mojej 14-letniej córki był jeden -ZOSTAŁAM WYSTAWIONA I OSZUKANA>Czy po ustaleniu prawdziwego terminu i zfinalizowaniu zabiegu będzie miała optymistyczne nastawienie? Boję się o Jej psychikę. Nawet nie chcę o tym mysleć!! Panowie lekarze, mający tak nieskazitelne opinie o swoim profesjonaliźmie i robieniu cudów, czy to wszystko jest kłamstwem? Czy tylko nieliczni, mający kasę mogą wystawiać chwalebne opinie? A co z tymi którzy pracują i płacą składki na FNZ od 30, 40 lat.Ich pieniądze są "BE". Kazdego dnia myślałem jak będą wyglądały laurki wystowione cudotwórćą mojej córki , Dziś mam najgorsze mysli.TO BARDZO BOLI. Zrozpaczony OJCIEC

t
tato
Jeszcze nie otworzyłem artykułu, a juz wiedziałem że za tym stoi dr Czerner. To znakomity chirurg ale wielka pijawka jeżeli chodzi o pieniądze. Na operacje zapisuje ( nawet w prywatnym gabiniecie w Opolu) z terminami 3 letnimi co nie wyklucza wczesniejszej operacji ( jeżeli uzna za stosowne i jeżeli pacjent zrozumie o co chodzi).
Jest pewnośc ,że nowe centrum będzie zdrowo doić NFZ i pacjentów.
A poza tym czy to uczciwe,że facet wyszkolił sie i nabrał praktyki za państwowe pieniądze , a teraz ucieka w prywatny biznes medyczny?
To sie nazywa etyka

Etyka? A cóż to takiego? Dziś rządzi pieniądz i dr Czerner musi z czegość żyć!
m
mama
Marszałek zwalnia kikadziesiąt osób (najbliższe kończą pracę jeszcze w kwietniu), zamyka podległe mu jednostki, więc jeden szpital w tą, czy w tą... A skoro ktoś potrafi szpital prowadzić lepiej i efektywniej niż miłościwie panująca nam władza, to ja osobiście się cieszę

Dobra wypowiedź! Zyczę szybkiej choroby i konieczności skorzystania z usług ortopedy pana Czernera!
Po wizycie pogadamy !
g
gościówa

To dobrze ,że dr Czerner już nie urkrywa swoich planów! Od dawna wiadomoże o przyjęciu do szpitala w Korfantowie to on decyduje i w jego prywatnym gabinecie w Opolu przy ulicy Małopolskiej można "kupić" miejsce w łóżku.

b
barbara

Dlaczego marszałek chce zablokować dr Czernerowi otwarcie nowego prywatnego ośrodka!
dr Czerner w swoim prywatnym gabinecie przyjmuje pacjentów, robi im zastrzyki, i...
Goła leżanka (w prywatnych gabinetach wyścielana jest papierowym prześcieradłem), po wyjściu jednego pacjenta nie ma w
zwyczaju mycia rąk, ale chowając szybko pieniążki do szuflady, znów nie myjąc rąk robi zastrzyki!
To ci dopiero prywatny gabinet na europejskim poziomie. Liczy się kasa!Trzeba przyznać, iż potrafi subtelnie zasugerować,
że miejsce (ŁÓŻKO) w szpitalu w Korfantowie może być wolne i...Oczekuje na propozycję od pacjenta!
Stwórzmy Mu więc możliwość otwarcia prywatnego ośrodka, aby nie musiał "męczyć się" w Opolu przyjmując pacjętów od godziny
około 13,00 do około 20,00 dwa razy w tygodniu!

k
krystian

Dr Czerner wie co robi! Pozwólcie mu! W swoim prywatnym gabinecie dwa razy w tygodniu przyjmuje około 100 osób razy 100 złotych!
W prywatnym ośrodku to dopiero będzie kasa!

G
Gość
Jakie ulgi w Urzędzie Skarbowym ???

W Irlandii jest odpłatność za każdą wizytę u lekarza. Wszyscy zbierają rachunki i na koniec roku składają wniosek o zwrot kosztów leczenia. Im mniej zarabiasz tym większy zwrot otrzymasz, a po przekroczeniu pewnej granicy wysokości zarobków, nic nie zwróci Ci skarbówka. Bezrobotni mają tzw.socjal; zwrot kosztów opłat za mieszkanie+ minimum na wyżywienie+darmowe leczenie.
t
teofil

Powiedzcie mi jak to jest? Pan Czerner przecież jest w Opolskim Centrum Rehabilitacji : po pierwsze Ordynatorem Oddziału Chirurgii Ortopedycznej a po drugie Dyrektorem ds Lecznictwa czyli dostaje za pracę w olskim Centrum Rehabilitacji jakieś 20 tyś złotych miesięcznie a prywatnie jest on Dyrektorem Generalnym i współwłaściciel KORT-u
Więc się pytam:
Czy takie działanie tego Pana jest zgodne z prawem ?
Czy można odpowiadać za rozwój jednostki publicznej i jednocześnie tworzyć firmę z założenia konkurencyjną dla jednostki publicznej? (ciekawe co na to rada społeczna?)
Czy ten Pan nie będzie wykorzystywał swojego stanowiska do naganiania sobie pacjentów których skasuje w prywatnej jednostce, a wszystkie powstałe komplikacje to zrobi w publicznej ?
Czy ktoś kto odpowiada za ten szpital nie widzi sprzecznych interesów ?
Czy to nie jest już czas aby tą bulwersującą sprawą zajęła się prokuratura ?

Na marginesie dodam iż jednym z tych tajemniczych biznesmenów o których mówi bizneswoman Pani Skop jest jej wspólnik ze spółki z Korfantowa i Głuchołaz - Pan Czerner.

ś
ślusarz

Czego czepiasz się ślusarza?gachu jeden.Pędź do Zembaczyńskiego.

f
fantom

I tak to socjalistyczni menago z ponoć liberalnej PO zostali zrobieni w bambuko. I to się dopiero zaczyna! Skończyła się kasa z UE to skończyło się też tzw dobre zarządzanie. Nawet ślusarz jak bedzie miał kasę to bedzie dobrym menago bo każdemu coś da. Tak było do tej pory w opolskiej służbie zdrowia i się skończyło. Nie wykorzystano unijnej kasy na konieczną restrukturyzację a goście z Korfantowa pokazali jak okiwać "liberałów" zabierając co najlepsze a plewy zostawiając prospołecznym i państwowcom.Ciekawe czy będą zdrowi.

a
alt

Jeszcze nie otworzyłem artykułu, a juz wiedziałem że za tym stoi dr Czerner. To znakomity chirurg ale wielka pijawka jeżeli chodzi o pieniądze. Na operacje zapisuje ( nawet w prywatnym gabiniecie w Opolu) z terminami 3 letnimi co nie wyklucza wczesniejszej operacji ( jeżeli uzna za stosowne i jeżeli pacjent zrozumie o co chodzi).
Jest pewnośc ,że nowe centrum będzie zdrowo doić NFZ i pacjentów.
A poza tym czy to uczciwe,że facet wyszkolił sie i nabrał praktyki za państwowe pieniądze , a teraz ucieka w prywatny biznes medyczny?
To sie nazywa etyka

s
sygit14

pojest rzekomo prokapitalistyczna,ale bkiurrrwy z ,,urzedu,,juz nie,a w ogole poco biurrrwa pomiedzy pacjentem a lekarzem??przeciez posrednik pozerajacy za swoja,,usluge,,40proc.topasozyt ergo kazda biurrrrrrrrrrwa topasozyt rozrastajacy sie dzieki ,,reformom,,buzka tw,,docent,,i jego solidurackiej bandy

z
zadowolony

Marszałek zwalnia kikadziesiąt osób (najbliższe kończą pracę jeszcze w kwietniu), zamyka podległe mu jednostki, więc jeden szpital w tą, czy w tą... A skoro ktoś potrafi szpital prowadzić lepiej i efektywniej niż miłościwie panująca nam władza, to ja osobiście się cieszę

d
d

Lekarze niech wybudują i wyposażą za swoje pieniądze szpital i pracują na zasadach wolnorynkowych. Każdy by chciał dostać firmę za darmo i czerpać z tego zyski. Rada miejska to widać starzy schorowani ludzie, którzy się boją, że jak zagłosują wbrew woli osób zainteresowanych prywatyzacją to się narażą na niełaskę. Ze służby zdrowia próbuje się robić biznes ciekawe komu to wyjdzie na zdrowie? na pewno nie pacjentom. Morituri vos salutant!

j
jaco
Czy "świetnie wyszklona kadra" zwróci koszty szkoleń opłaconych z pieniędzy publicznych zanim, przejdzie na swoje ? Jeżeli szkolili się za swoje to nie widzę problemu ale jeśli za publiczne to powinni pokryć przynajmniej część.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3