Lekkoatletyka. Anna Szymkowicz wicemistrzynią Polski juniorek

Anna Szymkowicz osiągnęła swój życiowy sukces.
Anna Szymkowicz osiągnęła swój życiowy sukces. archiwum klubowe
Zawodniczka Juvenii Głuchołazy w biegu na 400 metrów przez płotki spisała się rewelacyjnie.

Zawody odbyły się w Suwałkach, a podopieczna trenera Jana Macjona z głuchołaskiego klubu spisała się świetnie. Jej dotychczasowy rekord życiowy sprzed miesiąca wynosił 61,97 sek., a na mistrzostwach poprawiła go o ponad półtora sekundy. Ukończyła rywalizację z rezultatem 60,40 sek. Wygrała Helena Dalke (Zawisza Bydgoszcz, czas 60,14).

Dokonanie Szymkowicz jest o tyle godne uwagi, że jest z rocznika 1998 i juniorką będzie jeszcze w następnym sezonie.

Niewiele zabrakło, aby w tej konkurencji również brązowy medal przypadł reprezentantce naszego regionu. Angelika Celner (Chemik Kędzierzyn-Koźle) zajęła bowiem 4. miejsce. Miała rezultat 61,95 sek., a trzecia na mecie Kamila Drabik (ZTE Radom) była 0 0,25 sek. lepsza. Na 11. pozycji została sklasyfikowana Kaja Drewienkowska (AZS Politechnika Opole).

Miejsce w najlepszej dziesiątce zajął oprócz dwóch specjalistek na 400 metrów przez płotki również Rafał Jurczyński (Podium Kup) w biegu na 800 metrów. W eliminacjach miał trzeci czas (1.53,71) i pobił rekord życiowy. W finale pobiegł gorzej o 2,06 sek. i był ósmy.

Zadowolony może być Filip Buchert z Juvenii Głuchołazy. Na 400 metrów przez płotki wynikiem 56,93 sek. pobił rekord życiowy, ale dało mu to tylko miejsce w finale B. W nim był trzeci, a więc został sklasyfikowany na 11. pozycji. Tuż za nim był Aleksander Kupczak (Podium Kup).

Na 11. pozycji w rzucie oszczepem zmagania zakończyła Agata Siewruk (AZS Politechnika Opole), a 14. w tej konkurencji była Wiktoria Bąbel (Podium Kup). Wśród juniorów w rzucie oszczepem 13. miejsce zajął Patryk Radziej (Podium Kup). W skoku wzwyż 12. był Kacper Sygulski (AZS Politechnika Opole). Tę samą lokatę zajął w pchnięciu kulą Marcin Patyk (Podium Kup), a 18. w tej konkurencji był Wojciech Krymski (Dwójka Namysłów). Patyk startował też w rzucie dyskiem, gdzie był 17. Wśród juniorek w tej konkurencji 19. była Julia Horwat (AZS Politechnika Opole). Patryk Kościelny (Podium Kup) był 23. w biegu na 200 metrów.