Lekkoatletyka. Krzysztof Plaskota wystąpił w reprezentacji

Krzysztof Plaskota w biegu na 110 metrów przez płotki.
Krzysztof Plaskota w biegu na 110 metrów przez płotki. Sławomir Jakubowski
Zawodnik AZS-u Politechniki Opole wchodził w skład naszej kadry narodowej na zawody Pucharu Europy w wielobojach, które odbyły się w Toruniu.

Polacy w elicie najlepszych dziesięcioboistów zajęli 5. miejsce z dorobkiem 22159 punktów. Wygrali Rosjanie (23305 pkt), przed Estończykami (23095), Białorusią (22956) i Francją (22935).

Plaskota do dorobku polskiej drużyny wniósł 7398 punktów i ten wynik jest jego najlepszym w tym sezonie. Nasz 25-letni zawodnik w punktacji indywidualnej zajął 17. miejsce na 32 zawodników.

Podopieczny trenera Jerzego Żyżyka może być szczególnie zadowolony z rzutu dyskiem. Wynikiem 44,91 m ustanowił bowiem swój rekord życiowy. Dobrze poszło mu również w skoku o tyczce, który jest jego najsłabszą stroną. Skoczył równo cztery metry wyrównując tym samym swoje najlepsze osiągnięcie.

W polskiej drużynie startowali również: Marcin Dróżdż (zdobył 7527 pkt - 12. miejsce w klasyfikacji indywidualnej) oraz Paweł Wiesiołek (7234 pkt - 22. miejsce indywidualnie).