Lekkoatletyka. Za nami mistrzostwa Polski w Bielsku-Białej

Konrad Owczarek po kontuzji jest daleki od formy jaką reprezentował w przeszłości. W skoku wzwyż zajął on 5. miejsce. Sławomir Jakubowski
Reprezentanci naszego regionu kończą je z jednym brązowym medalem.

Zdobyła go, o czym informowaliśmy w weekendowym wydaniu nto Anna Wloka. Mająca 19 lat zawodniczka klubu Podium Kup zajęła 3. miejsce w finale pchnięcia kulą z wynikiem 15,66 m.

W weekend na kolejne medale trudno było liczyć. W piątek miejsca w finale na 400 m przez płotki zapewnili sobie: Agata Furman i Cyprian Jasiński z AZS-u Politechniki Opole bijąc przy okazji rekordy życiowe (odpowiednio 59,97 sek., oraz 51,64 sek.).

W decydującej rozgrywce mieli już gorsze rezultaty i ostatecznie zajmowali ostatnie 8. miejsca w finałach.

W skoku wzwyż startował Konrad Owczarek (AZS PO Opole), który ostatnie tygodnie poświęcił na leczenie kontuzji. Nie dziwne więc, że jest on daleki od swojej normalnej dyspozycji. Zajął 5. miejsce z rezultatem 208 cm. Wygrał z dobrym wynikiem (228 cm) Szymon Kiecana (Agros Zamość).
.

Przyzwoite 6. miejsce zajęła natomiast sztafeta 4x400 m opolskiego AZS-u Politechniki w składzie: Karol Centomirski, Piotr Hurman, Cyprian Jasiński i Przemysław Wałtosz). Miała ona czas 3.15,09.

W rzucie dyskiem opolski klub miał troje przedstawicieli. Michał Pietraszko zajął 12. miejsce, za nim znalazł się Kordian Mazurkiewicz, a Iwona Stach wśród kobiet była 15.

Na 12. pozycji rywalizację w skoku wzwyż skończyła Paulina Rześniowiecka (AZS Politechnika Opole), która jest specjalistą od wieloboju. Startowała ona także na 100 m przez płotki, ale nie ukończyła rywalizacji w finale B. Na 14. pozycji na 1500 m uplasowała się Barbara Niewiedział (MGOKSiR Korfantów).

Na duże brawa zasłużył pochodzący z Gogolina 27-letni Radosław Kłeczek. Reprezentujący Sporting Międzyzdroje biegacz został mistrzem kraju zwyciężając w rywalizacji na dystansie 5000 m z wynikiem 14.23,36