Piotr Rzepecki
od 16 lat
Liga Mistrzów. Raków Częstochowa pokonał Aris Limassol 2:1. Mistrz Polski pokonał najlepszą drużynę Cypru w meczu III rundy eliminacji LM. Boli z pewnością głupio stracona bramka w końcówce. Sprawa awansu cały czas jest otwarta.

Liga Mistrzów. Raków Częstochowa - Aris Limassol 2:1 (1:0)

Początek meczu był właściwie wymarzony dla Rakowa Częstochowa. Piłkarze mistrza Polski weszli w spotkanie na odpowiednim poziomie koncentracji i wykorzystali pierwszą okazję, by trafić Cypryjczyków.

Strata rywali zakończyła się kontrą. Flanką pobiegł Fran Tudor, który zagrał wzdłuż bramki. Piłkę trącił jeden z obrońców Arisu, a z najbliższej odległości futbolówkę do siatki wpakował Władysław Koczerhin.

Na przerwę piłkarze schodzili z wynikiem 1:0, choć sytuacji po obu stronach nie brakowało.

W drugiej połowie Raków wyglądał całkiem nieźle, tworząc sobie kilka groźnych sytuacji pod bramką Cypryjczyków. Do groźnych sytuacji doszli Marcin Cebula, który strzelał z ostrego kąta, a kilka minut później bardzo mocnym uderzeniem popisał się Giannis Papanikolaou. W obu przypadkach zabrakło jednak dobrej finalizacji.

Na 2:0 podwyższył Fabian Piasecki, który nieoczekiwanie zaczął mecz od początku. W polu karnym Arisu faulowany został bardzo aktywny dziś Marcin Cebula. Sędzia od razu wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł wspomniany "Piasek", który nie pomylił się w konfrontacji z bramkarzem.

Mogli trafić na 3:0, stracili gola na 1:2

Na kilka minut przed końcem do niezłej sytuacji doszli zmiennicy Ben Lederman i Sonny Kittel. Zabrakło jednak lepszej komunikacji między piłkarzami, a mogło być 3:0, co z pewnością ułatwiłoby Rakowowi spotkanie rewanżowe.

Natychmiast po tej sytuacji do głosu doszli piłkarze Arisu. Po dłuższej wymianie piłki na uderzenie zdecydował się Mihlali Mayambela. Strzał reprezentanta RPA okazał się bezbłędny i 26-latek ustali wynik meczu na 2:1.

Rewanżowy mecz III rundy eliminacji Ligi Mistrzów na Cyprze zaplanowano na wtorek 15 sierpnia. Dodajmy, że jeśli Raków awansuje do IV rundy, już zapewni sobie udział w grupie Ligi Europy. Rywalem mistrza Polski będzie z kolei wygrany z pary FC Kopenhaga - Sparta Praga.

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Kibice Rakowa Częstochowa mocno wspierali swój zespół w spotkaniu z Arisem Limassol.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Kibice Rakowa Częstochowa rozgrzani emocjami na meczu z Aris...