Logistycy z Ekonomika najlepsi w rankingach olimpiad logistycznych

red
W tym roku finalistą został Wojciech Osada, który do olimpiady przygotowywał się pod kierunkiem nauczyciela, Dariusza Kordka.
W tym roku finalistą został Wojciech Osada, który do olimpiady przygotowywał się pod kierunkiem nauczyciela, Dariusza Kordka. Ekonomik
Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego opublikował ranking, sporządzony w oparciu o wyniki zawodów finałowych (III stopnia) od pierwszej do trzeciej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej w latach 2016-2019.

Pierwsze miejsce w rankingu oraz 175 punktów uzyskali uczniowie Zespół Szkół Ekonomicznych w Opolu. To bardzo wysoki wynik uzyskany na przestrzeni trzech lat. Drugie miejsce w rankingu dzieli różnica ponad 40 punktów.

- Logistycy bardzo chętnie przystępują do wielu konkursów i olimpiad z zakresu spedycji, transportu i logistyki ze względu na atrakcyjne nagrody oraz możliwość odbycia staży zawodowych w wybranych miejscach -  podkreśla przewodnicząca katedry nauczycieli logistyki, Anna Rogowska.

Nagrody finansowe i staże to niejedyna motywacja olimpijczyków. - Młodzież chętnie bierze udział w tego typu rozgrywkach, ponieważ dostrzega możliwość rozwoju i zdobywania cennego doświadczenia – dodaje nauczycielka.

Tematyka olimpiad jest bardzo zróżnicowana i obejmuje szeroki zakres pojęciowy. Na drugim etapie uczestnicy pytani są o: elementy realizacji zlecenia transportowego, zamawiania towarów, operacji manipulacyjnych i wydań magazynowych, dobieranie urządzeń do wykonywania czynności transportowych i magazynowych, dokumentację transportową, spedycyjną, magazynową. Na poziomie ogólnopolskim 25 pytań wielokrotnego wyboru dotyczy m.in. formuły Incoterms, systemów automatycznej identyfikacji towarów i monitorowania dostaw; metod optymalizacyjnych w transporcie i magazynowaniu; oceny wskaźnikowej procesów transportowych i magazynowych. Wymagana jest terminologia fachowa w j. polskim i angielskim.

Celem olimpiady jest zainteresowanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych problematyką spedycyjną i logistyczną z perspektywą kontynuacji tych zainteresowań na studiach, upowszechnienie wiedzy i umiejętności oraz wykształcenie kompetencji społecznych w zakresie spedycji i logistyki, a także poszerzanie nauczanych treści ponad podstawy programowe kształcenia w zawodzie technika spedytora i technika logistyka.

W tym roku tytuł finalisty otrzymał uczeń klasy czwartej logistycznej - Wojciech Osada, który przygotowywał się do zadań testowych ze swoim opiekunem, Dariuszem Kordkiem.

W rankingu szkół średnich Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, opolski Zespół Szkół Ekonomicznych zajmuje czwarte miejsce spośród 159 placówek z całej Polski, pomimo udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej dopiero od czwartej edycji.
- Konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a większości uczniów nie trzeba nawet specjalnie namawiać do wytężonej nauki i pracy. Sami wykazują inicjatywę w przygotowaniach – podkreśla Anna Rogowska.

Karolina Łukomska z klasy drugiej logistycznej zajęła ósme miejsce w Polsce i otrzymała indeks uczelni w Poznaniu.
Anna Rogowska zauważa, że z każdym rokiem rośnie determinacja uczniów i sami stawiają sobie wysoko poprzeczkę. Rynek pracy jest bardzo mobilny i konkurencyjny, a tego typu rywalizacja przygotowuje ich na wymagania pracodawców. 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska