Łucznictwo Dobrze zaczęły i dobrze skończyły

Karolina Farasiewicz i Milena Barakońska wraz z trenerem Obuwnika Kazimierzem Kocikiem. Sławomir Jakubowski
Na zakończenie roku dobrą formę z całego sezonu potwierdziły prudniczanki: Karolina Farasiewicz i Milena Barakońska.

W Prudniku rozegrano pierwsze w tym sezonie halowym Ogólnopolskie Zawody Kontrolne, dla zawodników aspirujących do kadr narodowych. Na starcie nie zabrakło Opolan, w klasyfikacji końcowej Karolina Farasiewicz uplasowała się na 3. lokacie, po wygranej w pojedynku o tę lokatę z bardziej utytułowaną Kariną Lipiarską-Pałką. Z kolei Milena Barakońska została sklasyfikowana na 5. miejscu, a ona porażki doznała w ćwierćfinale z Natalią Leśniak.

Obie zawodniczki Obuwnika reprezentowały następnie nasz kraj podczas międzynarodowego Berlin Open, a w zawodach brało udział około 500 zawodników i zawodniczek z całego świata. W kwalifikacjach Farasiewicz wystrzelała 9. wynik w stawce, a Barakońska zajęła 32. pozycję. Już podczas rundy eliminacyjnej pierwsza z prudniczanek uległa w ćwierćfinale dopiero po drugim barażu późniejszej zwyciężczyni Koreance. Opolanka zajęła ostatecznie 5. pozycję.

Co ciekawe Barakońska przegrała z tą samą Koreanką w 1/16 finału i zakończyła zawody na 17. lokacie. To był ostatni start naszych łuczniczek w tym udanym dla nich roku.