Łucznictwo. Dwa srebra dla Obuwnika Prudnik

Srebrna drużyna Obuwnika (od lewej): Aleksandra Wojnicka, Milena Barakońska i Karolina Farasiewicz. Klubowe
Mikst Kasper Helbin - Milena Barakońska oraz kobieca drużyna Obuwnika Prudnik stanęli na drugim stopniu podium zakończonych w Zamościu Halowych Mistrzostw Polski.

Łucznicy z Prudnika przystąpili do zawodów seniorskich ze sporymi aspiracjami. Wszak przed rokiem w halowej rywalizacji zespół męski został mistrzem kraju, Michał Kamiński był piąty indywidualnie i szósty w mikście z Barakońską.

Z kolei we wrześniu na torach otwartych w Głuchołazach wystrzelali dwa brązowe medale seniorów. Zdobyły je drużyna męska i mikst Aleksandra Wojnicka - Helbin. Poza tym ten drugi był szósty indywidualnie. Wreszcie na młodzieżowych MP zwyciężyli w obu drużynach i zdobyli trzy brązowe krążki.

W Zamościu prudniczanie dwa razy stanęli na drugim stopniu podium. Mikst Helbin - Barakońska w rundzie finałowej pokonał pary Marymontu II Warszawa, Łucznika I Żywiec i w półfinale po zaciętej rywalizacji 5-4 Jakuba Szafarza i Martynę Kalwinek (Społem I Łódź). W finale nasi łucznicy przegrali z reprezentantami Unii Pielgrzymka: Grzegorzem Jaślarem i Adrianną Żurańską.

Z kolei drużyna kobieca w składzie: Barakońska, Wojnicka i Karolina Farasiewicz do finałów przystąpiła z piątym wynikiem kwalifikacji. W I rundzie prudniczanki miały wolny los, w ćwierćfinale pokonały 5-1 Marymont Warszawa, a w półfinale także 5-1 faworyzowany Łucznik Żywiec. W pojedynku o złoto lepsze okazały się jednak Agata Bulwa, Katarzyna Mickiewicz i Małgorzata Mickiewicz (MLKS Dąbrowia Tarnowska).

Męska drużyna (Kamiński, Helbin, Damian Idzi i Dominik Makowski) tytułu nie obroniła, a na jej drodze w ćwierćfinale stanął Łucznik. Prudniczanie zajęli 6. pozycję.

Indywidualnie w strzelaniach finałowych wystąpiły Barakońska i Wojnicka. Pierwsza w 1/8 finału pokonała doświadczoną 32-letnią Małgorzatę Sobieraj (Sokół Radom), olimpijkę z Aten i Pekinu, byłą mistrzynię Europy.

W ćwierćfinale przegrała jednak z późniejszą mistrzynią kraju Pauliną Tyszko (Marymont Warszawa).

Z kolei Wojnicka po wygranej z Joanną Rząsą (Łucznik Żywiec) w pojedynku o awans do półfinału nie sprostała innej polskiej gwieździe łuków Natalii Leśniak (Łucznik Żywiec) - olimpijce z Londynu, dziewiątej zawodniczce mistrzostw świata. Barakońska zajęła ostatecznie 7. miejsce, a jej klubowa koleżanka - ósme. 21. była najmłodsza z naszych, juniorka Farasiewicz.

Najlepiej wśród mężczyzn spisał się z naszych Helbin, zajmując 15.
pozycję po porażce w 1/8 finału z doświadczonym - starszym o 27 lat - 46-letnim Sławomirem Napłoszkiem, który był na igrzyskach w Barcelonie. 29. lokata przypadła Kamińskiemu, który w parze z Wojnicką zajął 10. miejsce. Pozostałych Opolan zabrakło w finałach - odpadli po kwalifikacjach.