Łucznictwo. Historyczny medal dla drużyny Obuwnika Prudnik

Klubowe
Złota drużyna Obuwnika i jej trener Kazimierz Kocik.
Złota drużyna Obuwnika i jej trener Kazimierz Kocik. Klubowe
Młody zespół z Prudnika nieoczekiwanie wygrał halowe mistrzostwa Polski.

Na zawodach w Milówce Michał Kamiński, Maciej Siekierski, Kasper Helbin i Dominik Makowski zdobyli tytuł mistrzów Polski w strzelaniach zespołowych.

W stawce 17 drużyn prudniczanie mieli drugi wynik eliminacji, gorszy tylko od faworyzowanej Stelli Kielce, w barwach której był olimpijczyk Rafał Dobrowolski.

W rundzie finałowej łucznicy Obuwnika Prudnik pokonali Marymont II Warszawa (226-207), w ćwierćfinale Talent Wrocław (230-222), a w półfinale Marymont I Warszawa (230-219).

W decydującym pojedynku młodzi zawodnicy z Prudnika zmierzyli się ze Stellą I. Po strzelaniach był remis i o końcowym sukcesie decydowała dogrywka barażowa, w której nasz zespół pokonał faworyta 30-27.

- To pierwszy medal zespołowy mężczyzn w prawie 50-letniej historii naszego klubu i to od razu złoty - mówi trener Obuwnika Prudnik Kazimierz Kocik. - Co więcej wywalczony został przez bardzo młody zespół, w składzie z jednym młodzieżowcem i trzema juniorami. Przygotowanie wszystkich naszych zawodników do mistrzostw należy ocenić bardzo wysoko.

Prudniczanie mieli jeszcze szanse na kolejne krążki, a do szczęścia zabrakło niewiele. Drugi w kwalifikacjach mikst Milena Barakońska i Michał Kamiński przegrał bowiem w ćwierćfinale z późniejszymi mistrzami Polski Natalią Leśniak i Damianem Gołym z Łucznika Żywiec zaledwie jednym punktem.

W efekcie łucznicy Obuwnika zajęli 6. miejsce. Z kolei szósty po kwalifikacjach Kamiński w strzelaniach indywidualnych uległ w 1/4 finału późniejszemu srebrnemu medaliście Kamilowi Adamkowi (Łucznik) i został sklasyfikowany na 5. pozycji.

Siódmy był z kolei inny Opolanin Damian Baniak (Chrobry Głuchołazy), który na tym samym etapie rywalizacji co Kamiński przegrał z późniejszym zwycięzcą zawodów Dobrowolskim. 25. lokata przypadła Helbinowi, a 27. Siekierskiemu.

Wśród kobiet najlepiej z naszych zawodniczek wypadła Barakońska, zajmując ostatecznie 11. miejsce. Łuczniczka ta nie obroniła wysokiej szóstej pozycji po eliminacjach, przegrywając w 1/8 finału z Eweliną Marszałkowską (Społem Łódź).

22. lokata przypadła reprezentującej od tego sezonu barwy Obuwnika Aleksandrze Wojnickiej (dotychczas Chrobry). Ta ostatnia w parze z Siekierskim wywalczyli 11. pozycję w mikstach. Męska drużyna z Głuchołaz w finale zajęła 15. miejsce, a kobiety z Prudnika - 9.