Łucznictwo. Zawodnicy Obuwnika Prudnik jadą na Puchar Europy

Milena Barakońska z Obuwnika Prudnik.
Milena Barakońska z Obuwnika Prudnik. Klubowe
Pogoda pokrzyżowała plany krajowej czołówce, która zamiast zainaugurować rok na torach otwartych musiała wrócić do hali. W Prudniku odbyła się dwudniowa rywalizacja

Po jej zakończeniu poznaliśmy skład reprezentacji na Puchar Europy. W tureckiej Antalii (1-3 kwietnia) wystąpią między innymi Milena Barakońska i Kasper Helbin z Obuwnika Prudnik.

Zawody w Prudniku odbyły się na olimpijskiej odległości 70 metrów, ale w nieco innej niż dotychczas formule, gdyż zawodnicy zdobywali punktów czterech rundach, a na ich ustalono końcową klasyfikację. W kwalifikacjach najlepszy okazał się wśród seniorów Sławomir Napłoszek (Marymont Warszawa), który zdobył 1307 pkt (660+647). Startujący w tej stawce Kasper Helbin z Obuwnika Prudnik uzyskał piąty wynik (1285 pkt).

W stawce pań najskuteczniejsza była Karina Lipiarska-Pałka (Grot Zabierzów) - 1295 pkt. Milena Barakońska i Karolina Farasiewicz zajęły odpowiednio 5. (1260 pkt) i 7. miejsce (1249 pkt).
W rundzie pucharowej triumfował Mateusz Ogrodowczyk (AZS Poznań), a opolanie odpadli w 1/8 finału. Barakońska zajęła ostatecznie 9. lokatę, Farasiewicz 10., a Helbin - 12.

W drugim dniu zmagań kwalifikacyjnych na odległości 2x70m po 651pkt wystrzelali Adam Jurzak (Unia Pielgrzymka) i Helbin. Wśród kobiet znów najlepsza była Lipiarska-Pałka (652 pkt), która wyprzedziła Barakońską (645 pkt), a Farasiewicz zajęła 11. pozycję (615 pkt).

W kolejnym etapie poznaliśmy „ósemki” wśród kobiet i mężczyzn, a finaliści systemem pucharowym strzelali w dwóch grupach. Następnie rozegrano półfinały i finał oraz pojedynki o poszczególne miejsca.

Te zawody zakończyły się triumfem Marka Szafrana (Społem Łódź) oraz Natalii Leśniak (Łucznik Żywiec), a Helbin był ostatecznie szósty. Nie awansowały 9. Farasiewicz i 10. Barakońska.

Ostatecznie po zsumowaniu punktów Grand Prix zdobyli Napłoszek i Lipiarska-Pałka. Szóste miejsca przypadły Helbinowi i Barakońskiej, a 10. była Farasiewicz.