Łyżwiarstwo szybkie. Mateusz Krzemiński z AZS-u Politechniki Opolskiej zadebiutował w mistrzostwach Europy

Mateusz Krzemiński rozwija się sportowo w bardzo szybkim tempie.
Mateusz Krzemiński rozwija się sportowo w bardzo szybkim tempie. Sławomir Jakubowski
Zaledwie 16-letni zawodnik AZS-u Politechniki Opolskiej ma już za sobą pierwszy występ w seniorskich mistrzostwach Europy w short tracku. Mimo niezwykle młodego wieku, był on jedynym przedstawicielem opolskiego klubu, organizowanej w holenderskim Dortrechcie.

Wystąpił tam na czterech dystansach: 500, 1000, 1500 oraz 5000 m w sztafecie.

Najlepiej spisał się na tym drugim. Wywalczył na nim promocję do ćwierćfinału. Tam w swoim wyścigu finiszował na 4. pozycji, przez co ostatecznie został sklasyfikowany na 16. miejscu.

Do ćwierćfinału udało mu się również awansować na 500 m. Tam poszło mu jednak gorzej niż na dystansie kilometra, ponieważ został zdyskwalifikowany. Przez to uplasował się na 20. pozycji.

Pierwszej rundy nie udało mu się natomiast przebrnąć na 1500 m. Osiągnięty przez niego wynik pozwolił na zajęcie 33. lokaty.

Najmilej nie będzie również wspominać wyścigu sztafetowego. A to dlatego, że polska drużyna, którą współtworzył z Pawłem Adamskim, Łukaszem Kuczyńskim i Szymonem Wilczykiem nie ukończyła go z powodu dyskwalifikacji. Stąd też uplasowała się dopiero na 11. miejscu w gronie 12 ekip.