LZS Starowice Dolne przegrał na koniec sezonu. Dzięki temu jego rywal utrzymał się w 3 lidze

LZS Starowice Dolne w przyszłym sezonie znów będzie występować w BS Leśnica 4 Lidze Opolskiej. Wiktor Gumiński
Zdegradowany już kilka tygodni temu LZS Starowice Dolne zakończył rozgrywki w 3 lidze domową przegraną 1:3 z Odrą Bytom Odrzański.

Dla gości był to bezcenny triumf, bo dzięki niemu utrzymali się oni na 3-ligowym poziomie. To oni lepiej zaczęli mecz, bo w 33. minucie prowadzanie dał im Kamil Walków.

W 50. minucie z rzutu karnego wyrównał Hubert Konstanty, ale końcówka znów należała do przyjezdnych. Zwycięstwo zapewniły im dwa trafienia w ostatnim kwadransie, autorstwa Przemysława Siudaka i Jewgienija Bełycza.

Zmagania w 3 lidze LZS Starowice Dolne zakończył na ostatnim, 18. miejscu w tabeli z dorobkiem 23 punktów (5 zwycięstw, 8 remisów, 21 porażek).

LZS Starowice Dolne – Odra Bytom Odrzański 1:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Walków – 33., 1:1 Konstanty (karny) – 50., 1:2 Siudak – 78., 1:3 Bełycz – 90.
Starowice: P. Kowalczyk (90. Migoń) – Jasiński, Grądowski, Zozula, Rakowski – Raś, Nowosielski (80. Władkowski), Salachna (17. Grubizna), Konstanty, Roguła – Setla.
Żółte kartki (Starowice): Nowosielski, Roguła, Setla.
Czerwona kartka (Starowice): Setla – 90. (dwie żółte).