Maciej Zalwert zdobył brązowy medal na mistrzostwach Polski juniorów

Zawodnik klubu LUKS Dwójka Namysłów był trzeci na dystansie 110 metrów przez płotki

Mistrzostwa kraju juniorów odbyły się w Słupsku. Medal Zalwerta jest jedynym jaki zdobył reprezentant naszego regionu w tej imprezie. Płotkarz z Namysłowa pobił rekord życiowy i osiągnął czas 14,13 sekundy. Tuż za podium znalazł się inny zawodnik z Opolszczyzny - Michał Kula (MOS Opole), który miał czas 14,42 sek. Wygrał Michał Szade (Olimpia Poznań, 13,81 sek.), a drugi był Paweł Malak (MKL Szczecin - 14,10). Obaj nasi lekkoatleci są z rocznika 1991 i na mistrzostwach Polski juniorów będą mogli wystartować jeszcze za rok, podczas gdy dwaj najlepsi zawodnicy tegorocznych mistrzostw są od nich starsi o rok.

Czwarte miejsce w rzucie dyskiem z wynikiem 41,60 m zajęła Iwona Stach (Podium Kup). Do podium zabrakło jej ponad dwa metry. Stach startowała też w pchnięciu kulą, gdzie zajęła 8. miejsce (13,10 m).
Szósta na dystansie 100 metrów przez płotki była Aleksandra Boch (LUKS Dwójka Namysłów). Osiągnęła ona czas 14,84 sek. i do podium zabrakło jej 0,25 sek. Spośród zawodniczek, które ją wyprzedziły tylko jedna była podobnie jak Boch z rocznika 1991. Pozostałe były o rok starsze.

Siódme miejsce na 800 metrów zajęła Woletta Wróblewska (MOS Opole, czas 2.14,52).