Malownicze ścieżki rowerowe wokół Jezior Turawskich

Akcja specjalna Rowerem przez opolskie zrealizowana z Gminą Turawa
Chętnie odwiedzane przez mieszkańców Opola i okolic. Licznie przyjeżdżają tu także turyści spoza Opolszczyzny - mowa o Jeziorach Turawskich. To właśnie gminę Turawa przemierzamy w kolejnym odcinku programu "Rowerem przez Opolskie".

Jeziora odzyskują dawny blask, przybywa domków letniskowych, wzbogacana jest także infrastruktura wokół jezior, w tym ta rowerowa.

Naszą trasę rozpoczynamy od Jeziora Średniego, to tam w ostatnich latach zrealizowano najwięcej inwestycji. Oczyszczona przez specjalny aerator woda, zagospodarowane plaże, nowe place zabaw, a także ścieżką pieszo-rowerową, którą możemy przejechać praktycznie wokół całego jeziora.

Następnie udajemy się nad Jezioro Duże, które jest rajem dla wędkarzy i żeglarzy. To tu w przyszłym roku odbywać się będą Mistrzostwa Świata Katamaranów TOPCAT.

Kolejnym przystankiem jest centrum Turawy, które jest dowodem na to, że gmina inwestuje w infrastrukturę rowerową. W tym miejscu w ostatnich tygodniach został oddany do użytku Park&Ride czyli parking, gdzie można zostawić auro i ruszyć rowerem na podbój jezior.

Ostatnim przystankiem będzie Jezioro Srebrne w Osowcu. Pięknie położone, przyciąga tych, którzy szukają spokoju i spragnieni są kąpieli w srebrzystych wodach.

Wokół Jezior Turawskich możemy jeździć ścieżkami rowerowymi, specjalnie oznaczonymi trasami, sprawdzone przez rowerzystów trakty wiodą również przez lasy i pola. Wkrótce jednak rozpocznie się budowa ścieżki rowerowej z Opola wprost nad jeziora.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie