Mamy lidera w II lidze szczypiornistów

Bramkarz Olimpu Grodków Konrad Wolak.
Bramkarz Olimpu Grodków Konrad Wolak. Sławomir Jakubowski
Olimp Grodków wysoko wygrał drugi mecz w sezonie i prowadzi w tabeli.

Po zwycięstwie różnicą 16 goli na inaugurację rozgrywek w Koninie szczypiorniści Olimpu Grodków również w pierwszym meczu przed licznie zebraną własną publicznością (ponad 500 osób) wysoko pokonali zespół z Kościana.
Tylko sam początek spotkania mógł wskazywać, że nasz zespół będzie miał jakikolwiek problem z rywalem. Goście objęli nawet dwubramkowe prowadzenie, ale grodkowianie szybko się obudzili i stale zwiększali swoją przewagę. Już do przerwy prowadzili różnicą dziewięciu goli, a w drugiej odsłonie dzięki bardzo dobrej grze ją stale powiększali. Na pięć minut przed końcem było już 35-19. Gościom w ostatnich fragmentach udało się nieco zmniejszyć straty, choć i tak nie uniknęli pogromu.

Olimp Grodków - Tęcza Kościan 36-23 (17-8)
Olimp: Wolak, Ryżka, Stefaniszyn - Sendra 1, Dziurgot 2, Chmiel 8, Górny 2, Hytel 3, M. Kolanko 2, P. Biernat 2, Zych 10, Schabowicz, Urban, Ogorzelec 6. Trener Piotr Mieszkowski.

Nie udało się zawodnikom z Komprachcic wywalczyć choćby punktu w meczu wyjazdowym w Obornikach Wielkopolskich z miejscową Spartą, która wymieniana jest w gronie kandydatów do awansu do I ligi.
- Zawiodła w naszym zespole przede wszystkim skuteczność w akcjach ofensywnych - zaznaczał szkoleniowiec OSiR-u Mirosław Nawrocki. - Za mało rzuciliśmy bramek. Zresztą w pierwszej połowie, kiedy wynik był “na styku" zmarnowaliśmy dwóch rzuty karne.

Sparta Oborniki Wielkopolskie - OSiR Komprachcice 27-22 (13-11)
OSiR: Barański, Sitarski, Oleksyn - Kochanek 1, K. Juros 5, Miś 3, Maciej Nawrocki 1, Sękowski 5, Ungier 4, Labusga, A. Jendryca, T. Juros 3, D. Jendryca, Kościukiewicz. Trener Mirosław Nawrocki.
Drugiej wysokiej porażki w rozgrywkach doznała bardzo młoda drużyna Orlika Brzeg. W niedzielę podopieczni trenera Roberta Karlikowskiego nie sprostali rezerwom grającej w I lidze Nielby Wągrowiec.
Do przerwy brzeżanie trzymali się jeszcze w miarę nieźle w obronie. W drugiej odsłonie gospodarze mieli już więcej swobody na parkiecie, co skwapliwie wykorzystywali powiększając swoją przewagę.
Nielba II Wągrowiec - Orlik Brzeg 35-22 (14-9)
Orlik: Gołębiewski, Sobczyk - Daniel 4, Ignatowicz 4,Stanoszek 4, Łabowski 3, Leroch 2, Wełeszczuk 2, Włodek 1, Krawczyk 1, Kołodziejczyk 1. Trener Robert Karlikowski.

W tabeli prowadzi Olimp Grodków, a tak jak nasz zespół cztery punkty ma jeszcze tylko MKS Poznań. OSiR Komprachcice jest na 5. miejscu z dorobkiem dwóch punktów, a Orlik zajmuje ostatnią 13. pozycję z zerowym dorobkiem punktowym.