Marta Mazurek akademicką mistrzynią Polski w karate [zdjęcia, wideo]

Mirosław Dragon
Akademicka mistrzyni Polski - Marta Mazurek z Olesna
Akademicka mistrzyni Polski - Marta Mazurek z Olesna Archiwum prywatne
22-letnia zawodniczka z Olesna obroniła tytuł sprzed roku. Jest także aktualną mistrzynią Śląska i brązową medalistką Polski.
Marta Mazurek z Olesna została akademicką mistrzynią Polski w karate.

Marta Mazurek z Olesna mistrzynią Polski w karate

Senpai Marta Mazurek zdobyła złoty medal w kategorii ciężkiej kumite na Akademickich Mistrzostwach Polski w Krakowie. Obroniła tytuł sprzed roku, ale tegoroczny sukces jest bardziej prestiżowy.

- W tym roku były to pierwsze Akademickie Mistrzostwa Polski, ponieważ rok temu miały status Ogólnopolskiego Akademickiego Turnieju Karate Kyokushin - wyjaśnia Marta Mazurek.

22-letnia mieszkanka Olesna zdobyła złoty medal w kategorii +60 kg. Wygrała swoje walko z Katarzyną Mocek, Agatą Wlaźlak oraz finał z Wiolettą Wilczak.

- Pierwszą i finałową walkę wygrałam poprzez wazari, przed czasem - opowiada Marta Mazurek. - Zawody były ciężkie, a poziom walk był wysoki.

W I Akademickich Mistrzostwach Polski w Krakowie wzięło udział w sumie 104 zawodników

Złoty medal Marty Mazurek to nie pierwszy sukces w jej karierze. 22-letnia zawodniczka z Olesna jest aktualną mistrzynią Śląska oraz brązową medalistką mistrzostw Polski.

Marta Mazurek ma 22 lata, studiuje dietetykę na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Karate trenuje od 13. roku życia. Jej pierwszym trenerem w Oleśnie był Eugeniusz Hajdus. Aktualnie Marta Mazurek trenuje w Katowickim Klubie Karate Kyokushin. Ma brązowy pas karate, 2. kyu. Codziennie trenuje po 1,5 godziny, do tego dochodzi bieganie dla utrzymania dobrej kondycji.