Mecz Polska - Czechy ONLINE. Wraca Lewandowski. Awans na Euro 2024 wciąż możliwy. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Jacek Czaplewski
Polska - Czechy LIVE! Zostały ostatnie minuty. Grosicki wezwany na pomoc!
Polska - Czechy LIVE! Zostały ostatnie minuty. Grosicki wezwany na pomoc! PAP/Leszek Szymański
Mecz Polska - Czechy ONLINE. Dla naszej reprezentacji to ostatni mecz w eliminacjach Euro 2024, ale też w kończącym się roku. Trzeba go bezwzględnie wygrać i jeszcze liczyć na korzystne wyniki w innych spotkaniach. Selekcjoner Michał Probierz oraz kapitan Robert Lewandowski zapowiadają walkę do samego końca. Widowisko na PGE Narodowym w Warszawie obejrzy ponad 50 tys. kibiców. Relacja LIVE w piątek od godziny 20:45 w GOL24.

Eliminacje Euro 2024. Mecz Polska - Czechy ONLINE

Polska spektakularnie zawaliła te z pozoru łatwe eliminacje. W grupie zapowiadanej jako łatwo poległa w dwumeczu z Mołdawią (2:3, 1:1), przegrała z Czechami na wyjeździe (1:3) oraz Albanią (0:2). W efekcie tylko cud sprawi, że wywalczy bezpośredni awans - tak jak Albańczycy, kosztem Czechów. Zdecydowanie realniejszy wydaje się udział w barażach, w których mogą na nas czekać boje z Włochami albo Chorwacją...

Niestety, Polska przepuściła nawet znakomitą okazję w październiku, by po porażce Czechów z Albanią wskoczyć na drugie miejsce i przed rewanżem mieć wszystko w rękach. Niewykorzystany prezent sprawia, że nie tylko trzeba wygrać w piątek, ale jeszcze liczyć, że Mołdawia o godz. 18:00 nie wygra z Albanią, a potem urwie punkty Czechom.

Skoro jednak piłka ciągle w grze to trzeba walczyć. Może spotkanie z naszymi sąsiadami okaże się przełomowe pod względem gry? Zwycięstwo odniesione w dobrym stylu mogłoby napędzić drużynę przed spodziewanymi barażami w marcu.

Selekcjoner Michał Probierz dokona co najmniej kilku zmian w składzie w porównaniu do października. Wraca kapitan Robert Lewandowski i stoper Jan Bednarek. Nie ma natomiast Arkadiusza Milika.

Transmisja Polska - Czechy - gdzie oglądać mecz?

Michał Probierz, selekcjoner reprezentacji Polski: - Wiemy, że czeski zespół jest bardzo bezpośredni, gra agresywnie. Już w marcowym meczu widzieliśmy, jak od początku narzucił bardzo agresywny styl. Musimy przeciwdziałać. Musimy też płynnie przechodzić do akcji po odzyskaniu piłki. Nie możemy pozwolić na swojej połowie na zbyt dużo. Nie wolno dopuścić, żeby rywale odbierali nam tam piłkę, a tak było w pierwszym spotkaniu. Na pewno chcemy zagrać dobry mecz. Mieliśmy wreszcie okazję trochę więcej trenować. Mogliśmy np. jeden trening poświęcić w całości organizacji gry, temu, co chcemy grać. A chcemy utrzymywać się przy piłce.

Jaroslav Silhavy, selekcjoner reprezentacji Czech: - W Pradze to był tajfun od pierwszej minuty. W trzeciej minucie prowadziliśmy 2:0 i przeciwnik był tym wyraźnie załamany. Myślę, że w piątek przeciwnik na to nie pozwoli i musimy być od początku bardzo uważni. Szczególnie na tym stadionie, w obecności 50 tys. kibiców. Ale my też chcemy być aktywni i wierzę, że nasz zespół jest w stanie zaprezentować się tutaj bardzo dobrze i zdobyć punkty.

Przewidywany skład Polski na Czechy: Wojciech Szczęsny - Jan Bednarek, Paweł Bochniewicz, Jakub Kiwior - Przemysław Frankowski, Bartosz Slisz, Damian Szymański (Sebastian Szymański?), Nicola Zalewski (Kamil Grosicki?) - Piotr Zieliński, Karol Świderski, Robert Lewandowski.

Nie zagrają z Czechami: Tymoteusz Puchacz, Karol Struski (wysłani na trybuny), Matty Cash, Patryk Dziczek, Adrian Benedyczak (kontuzje), Arkadiusz Milik (brak powołania).

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Czechy - Polska 3:1 (el. Euro 2024, 24.03.2023)
Polska - Czechy 0:1 (towarzyski, 15.11.2018)

Mecz Polska - Czechy TRANSMISJA TV, STREAM

Transmisja na żywo meczu za darmo w TVP 1, TVP Sport oraz płatnie na kanale Polsat Sport Premium 1. W Telewizji Publicznej widowisko skomentują Jacek Laskowski i Marcin Żewłakow. Stream w internecie w aplikacji oraz na stronie TVP Sport (bezpłatnie), a także w Polsat Box Go (koszt: 40 zł za miesięczny abonament). Na relację LIVE zapraszamy od godziny 20:45 do GOL24.

REPREZENTACJA w GOL24

Siedmiu nowych piłkarzy trafiło do Legii Warszawa przed lub w trakcie tego sezonu. Który transfer okazał się najlepszy? Oto ranking na podstawie meczów od lipca do połowy listopada.

Oceniamy transfery Legii Warszawa. Ranking letniego okienka....