Medale opolskich rajdowców w górskich samochodowych mistrzostwach Polski

Tadeusz Wyspiański
Paweł Dytko
Paweł Dytko
Trzech reprezentantów Automobilklubu Opolskiego wywalczyło medale w zakończonym w niedzielę w Limanowej tegorocznym cyklu górskich samochodowych mistrzostw Polski.

W klasyfikacji samochodów historycznych zdecydowanie wygrał Marcin Kozłowski, zwyciężając zarówno w grupie HS jak i klasie HS 2000. Trzecie miejsce w obu klasyfikacjach wywalczył Andrzej Wróbel. Obaj jeździli golfami II.

Dwa medale wywalczył też Paweł Dytko startujący w niepełnym cyklu mistrzostw. W klasyfikacji generalnej był 3., a w klasie open +2000 wywalczył wicemistrzostwo. Obie klasyfikacje wygrał Mariusz Stec (lancer).

- W tym roku chciałem jeździć w rajdach, jednak tuż przed sezonem wycofał się mój sponsor - powiedział Dytko. - Dlatego, nie chcąc tracić kontaktu z samochodem, wybrałem góry. Nie mogłem jednak wystartować w całym cyklu i opuściłem pięć eliminacji, bo mój lancer evo X był wypożyczany innym zawodnikom do startów w rajdach.

Dytko przypieczętował medale w sobotę wygrywając XV rundę mistrzostw i ustanawiając rekord trasy, a w niedzielę zrezygnował ze startu. Dariusz Łuczyński, startując xsarą był natomiast 4. w klasie A2000.