Mimo porażki 0:3 Mickiewicz Kluczbork zaprezentował się w Będzinie z dobrej strony. Mecz w ramach 20. kolejki Tauron 1 Ligi

Krzysztof Marcinkiewicz
Zdjęcie archiwalne.
Zdjęcie archiwalne. Agata Brudzińska
Mickiewicz Kluczbork nie sprawił niespodzianki i przegrał 0:3 w wyjazdowym meczu 20. kolejki Tauron 1. Ligi. Rywal to najlepsza obecnie drużyna w lidze.

Mickiewicz Kluczbork nie był faworytem meczu w Będzinie. Gospodarze w 18 rozegranych dotychczasowych meczach wygrali 15 razy. Przed meczem z Mickiewiczem zajmowali 2. miejsce w tabeli Tauron 1. Ligi, mając jednak zaledwie 2 punkty mniej od liderującej Arki Chełm. Mieli jednak dwa mecze mniej i po spotkaniu z ekipą z Opolszczyzny chcieli wrócić na 1. miejsce.

MKS Będzin rozgrywa świetny sezon. W pierwszych 15 kolejkach przegrali tylko raz, i to w Kluczborku z Mickiewiczem. To była 5. kolejka sezonu. Potem MKS wygrał 10 spotkań z rzędu. Styczeń ma odrobinę słabszy, przegrywając 2 spotkania z Lechią Tomaszów Mazowiecki i Visłą Bydgoszcz. Wciąż jednak był faworytem meczu z Mickiewiczem, który zajmował 8. miejsce w tabeli. W ostatnim meczu przegrał w Bielsku-Białej z miejscowym BBTS-em.

W pierwszym secie Mickiewicz postawił się faworytowi. Zacięta gra toczyła się do stanu 19:19, później jednak to gospodarze odjechali graczom z Kluczborka.

Kiedy w drugim secie będzinianie prowadzili 15:9, wydawało się, że w tym secie nic się już nie wydarzy. Mickiewicz jednak rzucił się do odrabiania strat, doprowadzając do wyrównania po 19. W końcówce jednak znów gospodarze odjechali rywalom i wygrali do 20.

Trzeci set to znów wyrównana walka. Mickiewicz prowadził 21:19 i miał szansę na wygraną w tej partii. W nerwowej końcówce to jednak MKS zachował więcej zimnej krwi i wygrał tę partię 25:23.

Po przegranej w Będzinie ekipa z Kluczborka zajmuje 8. miejsce w tabeli, ostatnie premiowane grą w play-off. Mickiewicz ma 4 punkty przewagi nad REA BAS Białystok.

MKS Będzin – Mickiewicz Kluczbork 3:0 (25:22, 25:20, 25:23)
Mickiewicz: Lipiński, Pasiński (5 pkt), Olczyk (5), Linda (10), Mendel (10), Mucha (3), Czyrek (libero) oraz Kopacz, Gibek (1), Górski (3), Siemiątkowski (7).