Porażka MKS-u Kluczbork 0:4 z Górnikiem Polkowice. To druga porażka z rzędu biało-niebieskich

Krzysztof Marcinkiewicz
Zdjęcie archiwalne.
Zdjęcie archiwalne. Wiktor Gumiński
MKS Kluczbork przegrał aż 0:4 wyjazdowe spotkanie z Górnikiem Polkowice w ramach 27. kolejki III ligi.

MKS Kluczbork wpadł w lekki kryzys, bo tak można mówić o drużynie, która wcześniej ostatni mecz przegrała we wrześniu (0:2 także z Górnikiem Polkowice). MKS wyśrubował rekord ligi do 15 meczów bez porażki, a teraz nie zdobył nawet punktu w dwóch ostatnich spotkaniach. O ile mecz z Cariną Gubin można potraktować w ramach wypadku przy pracy, to wysoka porażka z Górnikiem Polkowice zaczyna budzić obawy w kontekście awansu do II ligi.

Wynik 0:4 może być trochę mylący, bo goście z Kluczborka zagrali dobrą pierwszą połowę. Bramkę dla Górnika kapitalnym strzałem z rzutu wolnego zdobył Filip Baranowski w 21. minucie spotkania. Do przerwy nie padło już więcej goli i gospodarze prowadzili 1:0.

Więcej działo się w drugiej części, w której Kacper Adamczyk w 59. minucie podwyższył prowadzenie Górnika na 2:0. O ile MKS mógł jeszcze mieć nadzieje na to, że w końcówce jeszcze powalczy, to zostały one rozwiane w 68. minucie po czerwonej kartce, którą obejrzał Dawid Rachel. Od tego momentu goście musieli sobie radzić w osłabieniu.

Próbowali jeszcze walczyć, ale sprawę wygranej rozstrzygnął dwoma trafieniami Jakub Ryś (79. i 90. minuta). Ryś występował w MKS-ie w sezonie 2019/2020 i strzelił wtedy dla biało-niebieskich 5 bramek.

Kwestia awansu wciąż jest jeszcze nierozstrzygnięta, bo także rywale potracili w tej kolejce punkty.

W następnej kolejce MKS będzie chciał się przełamać. Będzie miał taką szansę w meczu z Ślęzą Wrocław, która jest w tym sezonie ligowym średniakiem. Mecz odbędzie się 3 maja (piątek) o godzinie 17.00 na stadionie w Kluczborku.

Górnik Polkowice – MKS Kluczbork 4:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Baranowski - 21., 2:0 Adamczyk - 59., 3:0 Ryś - 79. , 4:0 Ryś - 90.
Górnik: Niezgoda – Ratajczak, Litwa (59. Bajerski), Bogacz, Poczwardowski (73. Magdziak), Bancewicz, Szuszkiewicz (19. Ryś), Drewniak, Fryzowicz, Baranowski (59. Adamczyk), Wacławczyk (73. Bilokin)
Kluczbork: Osobiński – Trojanowski, Nowak (81. Wienczek), Napora, Tuszyński, Płonka, Szota (85. Paszkowski), Dominik Lewandowski, Lechowicz (81. Dachnowski), Neison , Włodarczyk (64. Rachel)