Mimo porażki w Zawadzkiem powiało optymizmem

Przez obronę rywala przedziera się Daniel Skowroński.
Przez obronę rywala przedziera się Daniel Skowroński. Sławomir Jakubowski
Wzmocniona Mateuszem Krzyżanowskim, Mateuszem Stupińskim, danielem Skwrońskim i Robertem Tatzem ASPR powalczyła ze spadkowiczem z ekstraklasy.

ASPR Zawadzkie - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 23-28 (12-15)
ASPR: Wasilewicz, Łuczyński - Krzyżanowski 5, Popławski 3, Skowroński 4, Kalisz 1, Tatz 1, Płonka 1 - Kryński 7, Ł. Pawlak, Stupiński 1.
Piotrkowianin: Wnuk, B. Pawlak - Mróz 2, Daćko 1, Biskup 1, Skalski, Trojanowski 7, Cieniek 1 - Iskra 8, Klimczak 2, Woynowski 5.

Gospodarze z Zawadzkiego od początku dotrzymywali kroku walczącemu o awans rywalowi z Piotrkowa Trybunalskiego, a co więcej w 17 minucie po kontrze Płonki prowadzili 8-5. Później seria niewykorzystanych rzutów karnych i sytuacji sam na sam z bramkarzem sprawiła, że Piotrkowianin za sprawą skutecznego Iskry doprowadził do remisu 9-9, a następnie odskoczył na cztery bramki.

Zryw miejscowych na początku drugiej połowy pozwolił na zniwelowanie strat do jednej bramki i w 48. minucie było tylko 18-19. Niestety później uwidoczniła się wyższość przyjezdnych, którzy zdobyli trzy bramki z rzędu i nie pozwolili sobie już odebrać wypracowanej przewagi. Porażka pięcioma bramkami to dobry prognostyk, zwłaszcza że w pierwszym meczu obu drużyn ASPR przegrała 18-36.