MKS Kluczbork utrzymał miejsce na najniższym stopniu podium w 3 lidze

W minionym sezonie MKS Kluczbork ogólnie dostarczył swoim kibicom sporo powodów do radości. Wiktor Gumiński
Piłkarze MKS-u Kluczbork zwieńczyli 3-ligowe rozgrywki remisem u siebie 2:2 z LKS-em Goczałkowice Zdrój.

Kluczborczanie potrzebowali w tym meczu jednego punktu, by bez oglądania się na innych zapewnić sobie 3. miejsce na koniec sezonu. Ostatecznie go wywalczyli, choć musieli po drodze odrobić dwubramkową stratę. Jako pierwszy dla gości trafił bowiem w 18. minucie Łukasza Piszczek. Z kolei w 56. minucie ich prowadzenie podwyższył Jacek Wuwer.

Na drugie trafienie LKS-u kluczborczanie odpowiedzieli jednak błyskawicznie. Około 180 sekund później złapali kontakt z przeciwnikiem po tym, jak rzut karny wykorzystał Dawid Wojtyra. Po tej sytuacji gracze MKS-u poszli za ciosem i 65. minucie było już 2:2. Autorem wyrównującego gola, i jak się okazało ostatniego dla ekipy z Kluczborka w sezonie 2023/2024, był Mateusz Lechowicz.

MKS Kluczbork – LKS Goczałkowice Zdrój 2:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Piszczek – 18., 0:2 Wuwer – 56., 1:2 Wojtyra (karny) – 59., 2:2 Lechowicz – 65.