MKS Kluczbork wygrał sparing z drużyną z ekstraklasy

Strzelec bramki dla kluczborskiej drużyny Piotr Burski.
Strzelec bramki dla kluczborskiej drużyny Piotr Burski. Sławomir Jakubowski/archiwum
Nasz II-ligowiec w swoim pierwszym starciu kontrolnym tej zimy pokonał w meczu rozegranym w Kleszczowie zespół GKS-u Bełchatów 1-0.

Bramkę zdobył już w 7. min Piotr Burski. W drugiej połowie w ataku zastąpił go Piotr Giel, który po półrocznym pobycie w Zagłębiu Sosnowiec jest bliski powrotu do naszego II-ligowca.

W przypadku Giela trener MKS-u Andrzej Konwiński jest zdecydowany i chce go mieć w składzie. Oprócz niego w środowym sparingu wystąpiło sześciu zawodników, którzy nie grali jesienią. To 19-letni bramkarze: Oskar Pogorzelec (w rundzie jesiennej Siarka Tarnobrzeg), Krystian Paprocki (Drwęca Nowe Miasto Lubawskie) oraz czterej pomocnicy: 21-letni pomocnik Paweł Kubiak (Pogoń Oleśnica), jego rówieśnik Łukasz Mroziński (Skalnik Gracze), rok młodszy Dominik Cukiernik (Omega Kleszczów) oraz 18-letni Aleksander Muzyka z drużyny juniorów.

Zabrakło natomiast: Jakuba Grzegorzewskiego, Pawła Gieraka i Wojciecha Hobera. W przypadku tego pierwszego w najbliższych dniach wyjaśni się czy wyjedzie grać do zespołu z IV ligi niemieckiej, Gierak jest chory, a Hober kontuzjowany. Pamiętać jeszcze należy, że skończył się kontrakt Tomaszowi Swędrowskiemu, który obecnie trenuje z I-ligową Olimpią Grudziądz i być może zostanie w tej drużynie.

- W przypadku dwóch sprawdzanych bramkarzy decyzję o ich ewentualnym pozostaniu podejmiemy po sobotnim sparingu z Małąpanwią Ozimek (mecz odbędzie się w Kluczborku o godz. 13.00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią koło stadionu - dop. red.) - mówi trener Konwiński. - Pozostałych testowanych być może jeszcze zaprosimy na jakiś mecz i treningi. Z meczu z GKS-em jestem bardzo zadowolony. Rywale mieli przewagę, zwłaszcza w drugiej połowie, kiedy pojawiła się w ich szeregach całkiem inna jedenastka niż w pierwszej części. Odparliśmy jednak ataki pokazując całkiem przyzwoitą grę.

Jest i niestety gorsza wiadomość po meczu z bełchatowianami. W pierwszej połowie meczu kontuzji kolana doznał bowiem Łukasz Uszalewski. Na razie nie wiadomo jak groźny to uraz lewego obrońcy.

GKS Bełchatów - MKS Kluczbork 0-1 (0-1)
0-1 Burski - 7.
GKS: Malarz - Basta, Michalski, Telichowski, Mójta - Wroński, Poźniak, Rachwał, Michał Mak - Olszar, Ślusarski. Grali ponadto: Zubas - Witasik, Baranowski, Flis, Szymorek, Komołow, Sawala, Baran, Wacławczyk, Małkowski, Piech. Trener Kamil Kiereś.
MKS: Pogorzelec - Orłowicz, Ganowicz, Arian, Uszalewski - Kubiak, Niziołek, Nowacki, Kojder, Reinhard - Burski. Grali ponadto: Paprocki - Wolkiewicz, Tomaszewski, Mroziński, Komor, Muzyka, Cukiernik, Giel. Trener Andrzej Konwiński.