Młodzi pływacy z Dobrodzienia zdobyli 32 medale na Mistrzostwach Polski

16-osobowa drużyna pływaków Vegi Dobrodzień w komplecie. Na dole od l.: Aneta Lehmann, Dżesika Korn, Eliza Kukowka, Monika Skorupa, Paulina Strzoda, Paulina Popenda, Wiktoria Pielok. W środku: Wiktoria Szafarczyk, Marcel Kuboth, Łukasz Mika, Miłosz Kaczmarczyk, Maksymilian Krawczyk. Do góry: Paweł Gorgosz, Aleksandra Gruszczyńska, Krzysztof Piosek i Denis Sówka. fot. Ilona Strzoda
10- i 11-latkowie z klubu pływackiego Vega Dobrodzień zdobyli worek medali w Korespondencyjnych Mistrzostwach Polski Dzieci.

Młodzi pływacy z klubu Dobrodzienia zdobyli łącznie 32 medale, z tego aż 19 złotych krążków.

- Warto dodać, że jest to wynik na 16 startujących zawodników, czyli średnio wychodzi 2 medale na jednego zawodnika - mówi Ilona Strzoda, mama jednej z zawodniczek Pauliny Strzody. - To był najlepszy wynik mistrzostw!

Dobrodzienianie okazali się najlepszymi zawodnikami mistrzostw w punktacji wielobojowej.

10-letnie dziewczynki: Eliza Kukowka, Monika Skorupa, Paulina Strzoda zajęły całe podium (w tej właśnie kolejności) w swojej kategorii.

Pierwsze miejsce spośród dziewczynek 11-letnich zajęła Ola Gruszczyńska.

W kategorii 11-letnich chłopców Paweł Gorgosz zajął pierwsze miejsce w punktacji wielobojowej, a Denis Sówka - drugie.