Młodzi sportowcy z MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle przywieźli kilka medali z mistrzostw Polski młodzików [ZDJĘCIA]

MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle to klub, który od lat może się chwalić zdolną młodzieżą.
MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle to klub, który od lat może się chwalić zdolną młodzieżą. materiały klubowe MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle
Reprezentacja MUKS WOPR Kędzierzyn Koźle, w składzie Lena Lebiecka, Franciszek Bytnar, Martyna Szostak i Filip Kruz, zanotowała wiele udanych występów podczas mistrzostw Polski młodzików w sportowym ratownictwie wodnym.

Przede wszystkim cała czwórka zdobyła srebrny medal w sztafecie 4 x 25 holowanie manekina.

Dla Filipa Kruza i Martyny Szostak był to jedyny krążek wywalczony podczas krajowego czempionatu.

Najwięcej razy na podium spośród przedstawicieli kędzierzyńskiego klubu stawał Franciszek Bytnar. Najlepiej spisał się on w konkurencji 50 m ratowanie manekina w płetwach. Nie dość, że sięgnął w niej po złoto, to jeszcze ustanowił nowy rekord Polski. Do tego indywidualnie dołożył jeszcze dwa srebrne medale (50 m ratowanie manekina i 50 m super ratownik) oraz jeden brązowy (50 m holowanie manekina z pasem).

Lena Lebiecka z kolei dwukrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium, w konkurencjach 50 m holowanie manekina w płetwach i 50m holowanie manekina z pasem. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku swoją dominację potwierdziła pobiciem rekordu Polski.

W klasyfikacji generalnej zawodów, Franciszek Bytnar zajął 1. miejsce w kategorii chłopców 10-letnich, a Lena Lebiecka uplasowała się na 3. miejscu wśród dziewczynek 11-letnich.

Trenerami reprezentantów MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle na mistrzostwach Polski młodzików byli Bogdan Stańczyk i Jędrzej Janyk.