Młodzież Budowlanych Opole wystartowała w mistrzostwach Europy

Bartłomiej Barth.
Bartłomiej Barth. Oliwer Kubus
W Zamościu odbyły się mistrzostwa Europy juniorów do lat 20 i młodzieżowców do lat 23. Wystąpili na nich dwaj opolanie: Bartłomiej Barth i Dariusz Różański.

Ten pierwszy startował w wadze do 94 kg. W dwuboju uzyskał wynik 325 kg (150+175) i zajął 10. miejsce. Nasz zawodnik zaliczył tylko trzy udane podejścia. W rwaniu 145 i 150 kg, W podrzucie natomiast podniósł 175 kg w pierwszej próbie, a potem dwa razy nie zaliczył 180 kg. Mistrzem Europy w tej kategorii został Jakob Mkrtchjan z Armenii - 368 kg (160+208).

Nieco lepiej poszło Rożańskiemu, który wystąpił w najcięższej kategorii - powyżej 105 kg i zajął 8. miejsce. Zaliczył pięć udanych podejść i poprawił swoje rekordy życiowe, uzyskując wynik 340 kg (153+187). Różański w rwaniu miał wszystkie trzy udane próby (145, 150 i 153 kg). W podrzucie natomiast zaliczył 177 i 187 kg. Zwycięzył Simon Martirosjan (Armenia) - 420 kg (190+230).