forntuna
  MMA. Szymon Dusza wraca odzyskać zwycięski rytm

  MMA. Szymon Dusza wraca odzyskać zwycięski rytm

  Wiktor Gumiński

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Po nieco ponad półrocznej przerwie, swoją 11. zawodową walkę (kat. do 77 kg) w MMA stoczy opolanin Szymon Dusza. Reprezentant klubu Next Level Opole powalczy w sobotę, na gali FEN 23 w Lubinie, z Tymoteuszem Łopaczykiem.
  Szymon Dusza dotychczas stoczył 10 walk w zawodowej karierze. Sześć z nich wygrał, a w czterech poległ.

  Szymon Dusza dotychczas stoczył 10 walk w zawodowej karierze. Sześć z nich wygrał, a w czterech poległ. ©Oliwer Kubus

  Tym samym nasz zawodnik stanie naprzeciwko 22-letniego rywala, który jak dotąd jest niepokonany w zawodowej karierze . Z jednej strony można powiedzieć, że stoczył dopiero cztery walki, ale z drugiej, mimo młodego wieku, już może pochwalić się wieloma sukcesami na koncie.

  Najbliższy rywal Duszy wie chociażby, jak smakuje mistrzostwo Polski w MMA. Po raz pierwszy ten tytuł zdobył w 2016 roku na gali ALMMA 125, a potem powtórzył to osiągnięcie w 2017 roku podczas FORUM MMA na Stadionie Narodowym w Warszawie. Jego głównym atutem jest walka w parterze, podczas gdy Dusza preferuje stójkę.

  - Tymek jest o pół głowy niższy ode mnie, więc warunki fizyczne przemawiają nieco na moją korzyść - mówi Dusza.
  - Nie można się jednak przesadnie tym sugerować, ponieważ to już zawodnik z pokolenia, które trenuje przekrojowo. Nie specjalizuje się więc w jednej konkretnej dziedzinie, tylko reprezentuje dobry poziom we wszystkich. Rzeczywiście, dobrze czuje się w parterze, ale nie jest tak, że na siłę do niego dąży. Potrafi również walczyć w stójce, używa latających kolan, co czyni go bardzo niewygodnym przeciwnikiem.

  Opolanin będzie wychodzić do ringu z jasnym zadaniem: powrotem na zwycięskie tory po ostatniej, przegranej walce z Oskarem Somerfeldem. Miała ona miejsce w maju 2018 roku, podczas gali FEN 21 we Wrocławiu. Mimo porażki, postawa Duszy w tym starciu została powszechnie doceniona.

  - W przeciwieństwie do poprzedniej gali, tym razem walka z moim udziałem znajduje się na karcie głównej - podkreśla Dusza. - Odnośnie przygotowań, nie wprowadziłem do nich jakichś większych zmian, ale do pewnych elementów przyłożyłem się mocniej niż przed poprzednim pojedynkiem. Wynikało to także z tego, że teraz będę mieć rywala o innej charakterystyce. Trenowałem z przedstawicielami kilku opolskich klubów i odbyłem dużo wymagających sparingów.

  Sam zawodnik przyznaje, że okres przygotowawczy upłynął bez poważniejszych zakłóceń. Właściwie wszystko w trakcie jego trwania ułożyło się po jego myśli, co sprawia, że do sobotniej konfrontacji przystępuje w bardzo dobrej kondycji fizycznej oraz psychicznej.

  - Lekko żałuję, że nie udało mi się wyjechać na żaden obóz, ale mimo wszystko i tak nigdy wcześniej nie czułem się tak dobrze przygotowany do walki - puentuje Dusza. - Jestem więc pełen optymizmu przed czekającym mnie wyzwaniem.

  Walki z karty głównej podczas gali FEN 23
  Łukasz Charzewski - Łukasz Bieniek
  Eliasz Jankowski - Hubert Dylewski
  Wojciech Wierzbicki - Paweł Oboźn
  Tymoteusz Łopaczyk - Szymon Dusza (Next Level Opole)
  Łukasz Pławecki - Dominik Zadora
  Marcin Zontek - Marcin Sianos
  Mateusz Rębecki - Daguir Imavov (walka wieczoru)


  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Walentynki w rytmie DISCO POLO

  Walentynki w rytmie DISCO POLO

  Koncert niezwykłej Anny Marii Jopek w Filharmonii Opolskiej

  Koncert niezwykłej Anny Marii Jopek w Filharmonii Opolskiej

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  Poznaj laureatów plebiscytu Nauczyciel na Medal

  Poznaj laureatów plebiscytu Nauczyciel na Medal