Moszna będzie tańsza o 14 mln zł

Witold Chojnacki
Witold Chojnacki
Niedawne plany zakładały, że budowa nowego Centrum Terapii Nerwic w Mosznej pochłonie 39 milionów zł. Przeciw budowie placówki zaprotestował były szef klubu radnych SLD w sejmiku Andrzej Namysło. Zrobił to tak zdecydowanie, że doszło do rozpadu koalicji.

- Moszna jest i pozostanie wizytówką, sztandarowym produktem Opolszczyzny. Nie mam wątpliwości, że jest to wartość nieporównywalnie większa niż koalicja w poprzednim kształcie - twierdzi marszałek Józef Sebesta. - Ostatecznie ustaliliśmy, że koszty zostały za bardzo rozdmuchane. Samorząd województwa jest w stanie ponieść na tę inwestycję nakłady w wysokości do 25 milionów złotych - dodaje.

Marszałek zapewnia, że mimo ostrych cięć nowe Centrum Terapii Nerwic będzie spełniać wszystkie kryteria stawiane najnowocześniejszym placówkom tego typu. Podobne zapewnienie padło podczas niedawnego spotkania władz województwa z załogą placówki w Mosznej.
Budowa centrum ma się zakończyć w 2015 roku. Już planowane jest rozszerzenie jego działalności medycznej o nowe dziedziny.

- Oprócz psychoterapii nerwic i rehabilitacji psychiatrycznej działalność placówki w Mosznej może być nakierowana m.in. na troskę o psychikę pacjentów szpitali onkologicznych i ich rodzin - ujawnia Roman Kolek, członek zarządu województwa odpowiedzialny za politykę zdrowotną.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska