Motocykliści Hawi Racing Team ścigali się w Chorwacji

Jakub Kucharski
Jakub Kucharski Piotr Kumiec
Damian Magierowski i Jakub Kucharski z opolskiego Hawi Racing Team reprezentowali nasz kraj w drugiej rundzie Mistrzostw Europy w enduro, która odbyła się w chorwackiej miejscowości Buzet.

Obaj nasi motocykliści rywalizowali w klasie Junior E1 i w pierwszym dniu zajęli odpowiednio 12. i 14 miejsce. Nazajutrz było dużo gorzej i ukończyli zawody na miejscach 18. i 23. Spośród Polaków najlepszy wynik osiągnął Adam Tomiczek, który w klasie Junior E2/3 uplasował się na pozycjach 3. i 4.

Wysoko został sklasyfikowany Paweł Szymkowski, który w klasie Senior E2 był 8. i 7., natomiast Maciej Giemza w klasie Junior Under 20 zajął miejsca 17. i 15.

Po dwóch rundach (inauguracja nastąpiła we Włoszech) w klasyfikacji generalnej najwyżej z Polaków sklasyfikowany jest Tomiczek, który plasuje się na 20. miejscu, a w swojej klasie Junior E2/3 jest czwarty. Szymkowski zajmuje 7. miejsce w klasie Senior E2, Giemza jest 18. w klasie Junior Under 20, zaś reprezentanci opolskiego klubu w klasie Junior E1 plasują się na miejscach: 17. Kucharski i 18. Magierowski. Uczestników czekają jeszcze cztery rundy w Finlandii i Niemczech.

Tymczasem już w weekend obaj opolanie wraz z klubowymi kolegami i zawodnikami Panda Racing Strzelce Opolskie jadą na kolejną eliminację Mistrzostw i Pucharu Polski.