Kolej na orkiestrę, czyli opolski ekspres dęty wyjedzie 12 maja z Kluczborka, a o godz. 10.55 zatrzyma się na stacji Bukowo, gdzie jadący nim orkiestranci dadzą koncert.

- Zapraszamy wszystkich na koncert, to będzie niezapomniana atrakcja - zapewnia Sylwester Brząkała z opolskich Przewozów Regionalnych.

Kolej na orkiestrę, czyli opolski ekspres dęty wyjedzie 12 maja z Kluczborka o godz. 10.55 zatrzyma się na stacji Bukowo, gdzie jadący nim orkiestranci dadzą koncert. O 11.15 pociąg pojedzie w stronę Opola, Brzegu, Grodkowa, gdzie zaplanowano koncert finałowy i wróci do Opola.

Akcję „Kolej na orkiestrę, czyli opolski ekspres dęty” osiem lat temu wymyślił Przemysław Ślusarczyk, dyrygent z Politechniki Opolskiej. Całe przedsięwzięcie finansują opolskie Przewozy Regionalne oraz urząd marszałkowski . Autorką hasła „Kolej na orkiestrę” jest Lucyna Sterniuk-Gronek.

Stacja Bukowo znajduje się w gminie Murów na linii kolejowej 301 Opole - Kluczbork oddanej do użytku w 1889 roku. To jeden najbardziej urokliwych przystanków.

- Ta stacyjka nazywana jest drewnianą perełką - mówi wójt Murowa Andrzej Puławski.

Kilka lat temu mieszkańcy Bukowa odrestaurowali stację. Między innymi wstawili nowe okna, uzupełnili drewnianą elewację, pomalowali budynek, wybrukowali plac przed nim, ustawili również ławki, zasadzili świerki, żywopłot, kwiaty.

Dwa lata temu stacja PKP Bukowo została wpisana do rejestru zabytków. Oznacza to, że jest prawnie chroniona, a każdy remont musi odbywać się za zgoda i pod nadzorem konserwatorskim.

Zobacz OPOLSKIE INFO [20.04.2018]