Na ten sukces szpadzisty czekaliśmy od 2009 roku

Michał Rachwalik
Michał Rachwalik Klubowe
W Drzonkowie odbyły się mistrzostwa Polski juniorów młodszych - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Brąz dla Michała Rachwalika.

Do grona 42 finalistów z całej Polski awans wywalczył jeden przedstawiciel województwa opolskiego - Michał Rachwalik z UKS-u Start Opole. Walczył on w czwartej grupie eliminacyjnej, w której sześciokrotnie skrzyżował klingi z rówieśnikami. Cztery pojedynki rozstrzygnął na swoją korzyść, w dwóch górą byli jego rywale. Wygrywał trafieniami dwukrotnie po 5:1 i dwukrotnie 5:3. Jedną walkę przegrał jednym trafieniem, a jedną 2:5 z Jarosławem Marciniakiem (Zerwikaptur Kraków).

Do eliminacji bezpośrednich rozgrywanych systemem pucharowym został rozstawiony jako dziesiąty. Pierwszą rundę miał wolną, w drugiej pokonał Pawła Stasieniuka (Kusy Szczecin) 15:9, a w trzeciej wziął rewanż na Marciniaku i tym razem udowodnił swoją wyższość, wygrywając 15:12. W ćwierćfinale opolanin po zaciętym starciu jednym trafieniem - 15:14 triumfował w walce z Karolem Noganowiczem (Kolejarz Wrocław) i w półfinale zmierzył się z Bartłomiejem Zbieradą (PKSzerm. Warszawa).

Toczył z nim równorzędny pojedynek, ale niestety przegrał 12:15. Zbierada natomiast w finale pokonał 8:7 Franciszka Koca (Wisła Kraków) i zdobył tytuł mistrza Polski. Nasz zawodnik wywalczył zatem medal brązowy i tytuł drugiego wicemistrza Polski juniorów młodszych.

W ten sposób Rachwalik powtórzył sukces starszego kolegi klubowego Marcina Michalaka, który w 2009 roku wywalczył również brązowy medal. Tym większe brawa dla Michała, że po tylu latach znów szermierz z Opola stanął na podium mistrzostw Polski.