Na tym starym sprzęcie wideo można sporo zarobić. Przejrzycie szafy, piwnice, garaże i pawlacze

KT
Magnetowid Daewoo - 400 złBardzo popularne urządzenie w latach 90. i jeszcze później. Można je sprzedać za około 400 złotych, niektórzy w tej cenie dodają jeszcze kasety. Większość egzemplarzy jest w dobrym stanie, chociaż  najczęściej trzeba je przeczyścić.
Magnetowid Daewoo - 400 złBardzo popularne urządzenie w latach 90. i jeszcze później. Można je sprzedać za około 400 złotych, niektórzy w tej cenie dodają jeszcze kasety. Większość egzemplarzy jest w dobrym stanie, chociaż najczęściej trzeba je przeczyścić.
Wielu z nas wciąż ma w domu stary sprzęt wideo, w tym odtwarzacze, magnetowidy czy kasety VHS. I choć już wiele lat temu technologia ta została wyparta przez DVD a teraz streaming, to wciąż są chętni na kupno takich urządzeń. Sprawdziliśmy, ale można zarobić na sprzedaży starego sprzętu wideo.

Na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego wieku odtwarzacz wideo był marzeniem wielu Polaków. Uliczne giełdy kaset były ważnymi wydarzeniami, na które czekało się cały tydzień. Format ten na początku nowego tysiąclecia zaczął ustępować nowszym, między innymi DVD. W wielu polskich domach sprzęt VHS wciąż zalega na półkach, w szafach czy garażach.

Niektórzy nie wiedzą, jak się go pozbyć i traktują jako zupełnie bezużyteczny. Nic bardziej mylnego! W Polsce wciąż jest zbyt na stare magnetowidy, odtwarzacze, kopiarki czy nawet kasety i piloty. Sprawdziliśmy, ile można na tym zarobić. Szczegóły znajdziecie w naszej galerii.

Dlaczego VHS przestał być popularny?

  • Wprowadzenie nowszych technologii. Wraz z wprowadzeniem nowszych technologii, takich jak DVD, Blu-ray, a później streaming wideo, VHS stracił na znaczeniu. Nowe technologie oferują wyższą jakość obrazu i dźwięku, a także wygodniejsze sposoby odtwarzania i przechowywania treści wideo.
  • Niska jakość obrazu. Jakość obrazu w formacie VHS była stosunkowo niska w porównaniu do nowszych technologii. Obraz był mniej wyraźny, miał mniejszą rozdzielczość i był bardziej podatny na zniekształcenia.
  • Trudności z przechowywaniem. Kasety VHS były duże i ciężkie, a także podatne na uszkodzenia mechaniczne. W przeciwieństwie do dysków DVD i Blu-ray, które są małe i łatwe do przechowywania, kasety VHS zajmowały dużo miejsca i wymagały specjalnych warunków przechowywania, aby uniknąć uszkodzeń.
  • Trudności z odtwarzaniem. Odtwarzanie kaset VHS wymagało specjalnego odtwarzacza z magnetowidem, który był stosunkowo duży i drogi. W porównaniu z tym, odtwarzacze DVD i Blu-ray były bardziej dostępne i tańsze.
  • Brak wsparcia technicznego. Wraz z upływem czasu, producenci zaczęli wycofywać się z produkcji sprzętu i taśm VHS na rzecz nowszych technologii, co oznaczało, że coraz trudniej było znaleźć wsparcie techniczne dla kasety VHS.
emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska