Nasi kierowcy dobrze zaczęli walkę w rajdowych mistrzostwach Śląska

Załoga Gracjan Grela (z prawej) - Wojciech Kolaczek na mecie Rajdu Zamkowego.
Załoga Gracjan Grela (z prawej) - Wojciech Kolaczek na mecie Rajdu Zamkowego. Janusz Boruta
Bardzo dobrze spisały się załogi z Opola w Rajdzie Zamkowym w Będzinie. Była to pierwsza eliminacja mistrzostw Śląska.

Rajdowe mistrzostwa Śląska obejmują pięć eliminacji, a Rajd Zamkowy był pierwszą z nich. Jego trasa liczyła 186 km, a odcinki specjalne 42 km. W imprezie wystartowało 39 załóg, a 27 z nich ukończyło rajd. Bardzo dobrze wypadły w nim nasze załogi.

Na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej uplasował się Gracjan Grela jadący z pilotem Wojciechem Kolaczkiem. Para z Automobilklubu Opolskiego jechała w rajdzie hondą civic. Na 5. miejscu sklasyfikowana natomiast została para Tomasz Marek (kierowca) - Grzegorz Szczęsny (pilot). Jechała ona również hondą civic, a reprezentuje ona klub Automaster Opole.

Obie nasze załogi jechały w klasie samochodów i pojemności do 1600 cm sześciennych i w niej zajęły odpowiednio 2. i 4. miejsce.

Dwaj opolscy kierowcy harmonijnie rozwijają swoje kariery. Zaczynali od cyklu dla amatorów „Kierowca Roku” i nawet go wygrywali, a teraz startują w coraz poważniejszych imprezach. Mistrzostwa Śląska taką na pewno są. Druga runda ich eliminacji zaplanowana jest na 3-4 czerwca i będzie to Rajd Ziemi Bocheńskiej.