Nasz zespół sprawił sensację w 1 lidze futsalu

Mateusz Mika był bohaterem meczu.
Mateusz Mika był bohaterem meczu. Oliwer Kubus
Berland Komprachcice pokonał we własnej hali 6-3 dotychczasowego lidera - GKS Tychy.

Goście przystępowali do meczu w roli zdecydowanego faworyta. W sześciu wcześniejszych kolejkach mieli pięć zwycięstw i jeden remis. W końcu musieli przełknąć gorycz porażki, choć do przerwy prowadzili 1-0.

Wygrana naszego zespołu była w pełni zasłużona i nie dziwiła wielka radość po meczu. Szczególne powody do zadowolenia miał najlepszy na boisku, strzelec trzech goli Mateusz Mika. Wygraną i swoją świetną postawą uczcił 32. urodziny jakie obchodził.

Kibiców do czerwoności rozgrzało ostatnich 10 minut meczu. Przy stanie 3-1 dla Berlandu goście zaczęli grać z lotnym bramkarzem. W ten sposób strzelili dwa gole, które były bramkami kontaktowymi. Bilans dla nich wyszedł jednak na zero, bo gdy byli bez bramkarza to ze strony Berlandu trafiali: Adrian Zyla i Andrzej Sapa ustalając wynik meczu.

W tabeli 1 ligi po siedmiu kolejkach prowadzi z dorobkiem 18 punktów Ekom Nowiny. Berland ma 10 punktów i zajmuje 7. miejsce.

Berland Komprachcice - GKS Tychy 6-3 (0-1)
Bramki: 0-1 Pytel - 4., 1-1 Sapa - 23., 2-1 Mika - 26., 3-1 Mika - 30., 3-2 Sitko - 34., 4-2 Zyla - 35., 4-3 Sitko - 36., 5-3 Mika - 37., 6-3 Sapa - 40.
Berland: Lech - Zyla, Przywara, Mika, Sapa, Krężlewski, Zboch, Gawin, Wedler, Wochna. Trener Dariusz Lubczyński.