Nasza młodzież z sześcioma medalami mistrzostw LZS

Zapaśnicy Orła Namysłów jak zwykle spisali się świetnie
Zapaśnicy Orła Namysłów jak zwykle spisali się świetnie Materiały klubu
Świetnie zaprezentowali się przedstawiciele Orła Namysłów na mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. W Piotrkowie Trybunalskim w zawodach młodzików do lat 14 nasi zawodnicy zdobyli indywidualnie sześć medali.

Najlepiej spośród nich wypadli niedawni reprezentanci Polski na mistrzostwach Europy do lat 15: Aleksandra Witoś (52 kg) oraz Krystian Krupiński (59 kg), którzy triumfowali w swoich kategoriach.

Szczególnie zaimponował ten drugi, wszak wszystkie walki rozstrzygnął przed czasem bez straty punktów technicznych. Srebro zdobyli natomiast Marcin Stanek (47 kg), Kamil Niezgoda (53 kg) oraz Maciej Sarnicki (59 kg). Z kolei na trzecim stopniu podium stanął Kacper Adamiak (66 kg). Na dziewiątej pozycji zaś był Adrian Matyjasek (42 kg).

Warto odnotować, iż w punktacji drużynowej namysłowianie w grupie chłopców sklasyfikowani zostali na drugim miejscu, ustępując tylko drużynie Mazowsza Teresin, a wśród dziewczyn nasz klub uplasował się na 11. pozycji.

- Liczymy, że zdobyte doświadczenie zaowocuje w następnych startach - nie kryje trener Orła Krzysztof Pawlak.

Tymczasem inny zawodnik Orła Mateusz Buczkowski zdobył brązowy medal w silnie obsadzonym międzynarodowym Pucharze Polski kadetów do lat 17 . Uczynił to w stylu wolnym w kat. do 54 kg.