Nerwowa końcówka gospodarzy. Olimpia Lewin Brzeski - Start Dobrodzień 2-1

Maciej Moczko (na pierwszym planie) zdobył pierwszą bramkę dla Olimpii.
Maciej Moczko (na pierwszym planie) zdobył pierwszą bramkę dla Olimpii. fot. Mirosław Szozda
Zespół Wiesława Urycza nie wykorzystał wielu okazji i mimo, że przeważał, kończył spotkanie w nerwach.

Wpierwszej połowie wyraźnie przeważali gospodarze, którzy zagrali w optymalnym składzie, a powrót do składu Marka Gronostajskiego wyraźnie ożywił ich poczynania ofensywne.

Miejscowi z łatwością stwarzali sobie dobre okazje i groźnie strzelali. Jako pierwszy już w 4. min Artur Tomaszewski, a następnie dwa razy w roli głównej wystąpił Gronostajski. Piłkarz ten w sobotę nie miał jednak szczęścia.

W 11. min trafił bowiem w poprzeczkę, a w 39. min w słupek. Poza tym uderzał jeszcze A. Tomaszewski, ale na posterunku był bramkarz Piotr Cłapa.

Zespół z Dobrodzienia w pierwszej połowie nie miał wiele do powiedzenia i oddał tylko jeden strzał, ale Damian Skorupa nie zdołał przelobować bramkarza.

Gospodarze przewagę udokumentowali golem tuż po przerwie. W 49. min po rzucie wolnym głową uderzył Maciej Moczko i Cłapa skapitulował.

Olimpia poszła za ciosem, a najlepszą okazję miał w 64. min Kamil Koziarski, który przegrał jednak pojedynek sam na sam z bramkarzem. Dwie minuty później Mateusz Solan mocno uderzył z rzutu wolnego i podwyższył na 2-0.

Nic nie zapowiadało emocji, kiedy w 77. min na strzał zdecydował się Bartosz Chojnacki i ku zaskoczeniu wszystkich piłka przeszła między rękami Przemysława Parusa i wpadła do siatki.

Po zdobyciu kontaktowego gola do odważniejszych ataków ruszył Start. Po chwili bardzo groźnie uderzył Daniel Wolny, ale golkiper miejscowych zdołał wybić piłkę na rzut rożny, a w samej końcówce uprzedził szarżującego Dawida Jarząbka. Choć ostatnie minuty były nerwowe, to Olimpia wygrała w pełni zasłużenie.