Nie boją się żadnego wyzwania

Edyta Hanszke [email protected] 077 44 32 587
Szkolenia mają podnieść kwalifikacje doświadczonych pracowników tak, aby stali się bardziej atrakcyjni na rynku pracy. (fot. sxc)
Szkolenia mają podnieść kwalifikacje doświadczonych pracowników tak, aby stali się bardziej atrakcyjni na rynku pracy. (fot. sxc)
Pracują od lat, a jeszcze chce im się uczyć i podnosić dalej swoje kwalifikacje i umiejętności. Szkolenia dla osób powyżej 45 roku życia przewidziano dla 150 osób, a zgłosiło się na nie aż 120 pań.

Pracują od lat, a jeszcze chce im się uczyć i podnosić dalej swoje kwalifikacje i umiejętności. Szkolenia dla osób powyżej 45 roku życia przewidziano dla 150 osób, a zgłosiło się na nie aż 120 pań.

Grażyna (49 lat) pracuje w opolskiej firmie Hydromont. W sumie ma 30 lat stażu pracy. Do obowiązków asystentki szefa musiała niedawno dołączyć także zajmowanie się kadrami.

Zobacz: Warto podnosić sowje kwalifikacje na szkoleniach

- Nie zdawałam sobie sprawy, że to tak trudna praca. Mnóstwo przepisów. Potrzebowałam przeszkolenia. Wiedza czerpana z internetu, to było za mało - opowiada.

Dowiedziała się, że takie darmowe szkolenia z tej dziedziny dla osób powyżej 45 roku życia prowadzi Stowarzyszenie Promocja Przedsiębiorczości z Opola.

- Świetny wykładowca, który o przepisach mówił na podstawie przykładów - relacjonuje pani Grażyna. - Dużo czerpałam też z rozmów z innymi uczestnikami szkolenia, bo dla części z nich prowadzenie kadr nie było nowością. 

Z takich bezpłatnych szkoleń językowych (z angielskiego i niemieckiego) i branżowych (podstawy rachunkowości i księgowości, finanse i zarządzanie finansami, kadry i zarządzanie) skorzystało w sumie 150 osób w wieku powyżej 45 lat.

- Co ciekawe większość chętnych do szkolenia, to kobiety, bo zgłosiło się aż 120 pań. Braliśmy pod uwagę kolejność zgłoszeń - mówi Magdalena Gajecka, jedna z koordynatorek projektu dla mieszkańców Opolszczyzny.

Jego celem było podniesienie kwalifikacji doświadczonych pracowników tak, by stali się bardziej atrakcyjni na rynku pracy.

Zobacz: Relaks w pracy ci się należy

Ze szkoleń mogły skorzystać osoby pracujące (na umowę o pracę lub zlecenie), z co najwyżej średnim wykształceniem. Jedna osoba mogła wziąć udział w jednym szkoleniu. 

A ostatnie spotkania odbywały się poza Opolem, w Zakopanem. - Chodziło o zintegrowanie grup i stworzenie okazji do podzielenia się doświadczeniami zawodowymi - tłumaczy Magdalena Gajecka.

Stowarzyszenie dostało na ten cel 410 tys. zł z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (działanie 8.1), współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska