Nowak i Szłapa potwierdziły dobrą formę

Sylwia Szłapa (z lewej) i Aleksandra Nowak.
Sylwia Szłapa (z lewej) i Aleksandra Nowak. Slawomir Jakubowski
Dwa brązowe krążki Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS dla tenisistek stołowych Victorii Chróścice.

W Ostródzie Opolszczyznę reprezentowali przedstawiciele dwóch klubów: Victorii i LUKS MGOKSiR Korfantów. Nasi reprezentanci wrócili z dwoma brązowymi medalami wywalczonymi przez podopieczne trener Marty Lityńskiej. Dla Opolanek to kolejny sukces na arenie krajowej.

Aleksandra Nowak w kategorii juniorek, po dwóch wygranych awansowała do półfinału, w którym uległa w trzech setach późniejszej triumfatorce Aleksandrze Dąbrowskiej. Nowak w dodatkowym turnieju, który wyłonił brązowe medalistki musiała zagrać jeden mecz. Pokonała w nim klubową koleżankę Julię Drzozgę i stanęła na najniższym podium. Z kolei Drzozga wcześniej odpadła w ćwierćfinale, ale w walce o miejsca 3-32 pokonała dwie rywalki i przystąpiła do meczu o brąz z Nowak.

Po drugi brąz dla Opolszczyzny sięgnęła w kategorii młodzieżowców Sylwia Szlapa z Victorii. W skromnej zaledwie 8-śmioosobowej stawce pierwszy mecz wygrała walkowerem, a następnie przegrała z Katarzyną Lech. W pojedynku o brązowy krążek pokonała jednak Agnieszkę Marchewską.

Blisko medalowych pozycji rywalizację ukończyła jeszcze dwójka naszych zawodników. Julia Wójcik (Victoria Chróścice) wśród kadetek przegrała swój ćwierćfinał i przystąpiła do rywalizacji o miejsca 3-32. Po dwóch zwycięstwach uległa Agacie Szczuce i zajęła 5-6. miejsce. Ponadto na tych samych lokatach mistrzostwa ukończył Wojciech Głuszek z Korfantowa. W stawce juniorów dotarł do półfinału, ale w nim nie sprostał po emocjonującej walce i pięciu setach Kamilowi Jarmołowiczowi. W efekcie podobnie jak Nowak przystąpił do spotkania o brązowy medal. W nim Głuszek przegrał z Andrzejem Juszczakiem.