Nowe zdjęcia półfinalistek Miss Polski 2024. Awansowały aż trzy Opolanki. Koronę najpiękniejszej przekaże Angelika Jurkowaniec z Namysłowa

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Oto półfinalistki konkursu Miss Polski 2024. Wśród nich są 3 Opolanki, a czwarta jest aktualną Miss Polski!
Oto półfinalistki konkursu Miss Polski 2024. Wśród nich są 3 Opolanki, a czwarta jest aktualną Miss Polski! FB/Miss Polski
Wybrano półfinalistki Miss Polska 2024., czyli jednego z najbardziej prestiżowych konkursów miss w Polsce. W gronie półfinalistek są aż 3 Opolanki. Mamy nadzieję, że to właśnie jednej z nich koronę przekaże Angelika Jurkowaniec z Namysłowa. Oto nowe zdjęcia najpiękniejszych kobiet w Polsce.

Powszechnie wiadomo, że Polki są najpiękniejsze na świecie. A w samej Polsce kto ma najlepszą urodę? To oczywiste, że Opolanki. I jest na to dowód!

Aktualnie dwie Opolanki wygrały dwa największe i najbardziej prestiżowe konkursy piękności w Polsce!

  • Angelika Jurkowaniec z Namysłowa zdobyła koronę i tytuł Miss Polski 2023
  • Ewa Jakubiec ze Słupic koło Nysy zdobyła koronę i tytuł Miss Polonia 2023

Ciekawostką jest, że Angelika Jurkowianiec będzie teraz reprezentowała Polskę na międzynarodowym konkursie Miss Supranational 2024.

Teraz kolejne piękne Opolanki starają się o koronę najpiękniejszej Polki. W tym roku po raz 35. zostanie wybrana najpiękniejsza Polka.

Organizowane są eliminacje do tegorocznych konkursów piękności. Rozstrzygnięto ćwierćfinał Miss Polska 2024.

- Hotel Mistral gościł ponad 162 dziewczyny z całej Polski. Spośród nich zostało wybrane 60 wspaniałych półfinalistek z całej Polski - informują organizatorzy konkursu Miss Polski 2024.

Wśród półfinalistek Miss Polski są 3 Opolanki. W konkursie Miss Polski reprezentują województwo opolskie:

  • Julia Marciniszyn z Woskowic Górnych (w powiecie namysłowskim)
  • Alicja Grzejszczak z Krapkowic
  • Sylwia Kowcuń z Opola

Poznaj wszystkie półfinalistki Miss Polski 2024:

Julia Marciniszyn ma 20 lat. Mieszka w Woskowicach Górnych.

Julia Marciniszyn w życiu kieruje się zasadami takimi jak np. uczciwość, w stosunku do siebie i innych.

- Obecnie odbywam staż na stanowisku statystyka medycznego w Ośrodku Leczenia Odwykowego w Woskowicach Małych. Uczę się też w szkole medycznej we Wrocławiu w zawodzie higienistka stomatologiczna – mówi Julia Marciniszyn. – Oprócz tego jestem również certyfikowaną stylistką paznokci.

Co ciekawe, inspiracją dla Julii była Angelika Jurkowaniec. Obie są przecież z gminy Namysłów.

- Kojarzyłam wcześniej Angelikę Jurkowaniec z widzenia w Namysłowie. Wysłałam zgłoszenie do Miss Polski, kiedy wygrała! Znam też babcię Angeliki, która jest lekarzem pediatrą i leczy do teraz. Podczas ćwierćfinału Miss Polski poznałam też osobiście samą Angelikę - dodaje Julia Marciniszyn.

Alicja Grzejszczak ma 22 lata i mieszka w Krapkowicach.

Alicja Grzejszczak pochodzi z Krapkowic, ale na co dzień mieszka w Kielcach. Od dziecka próbowała wielu dyscyplin sportowych, ale jej serce skradła piłka ręczna, w którą grała zawodowo kilkanaście lat. Jej marzeniem jest odwiedzić Japonię, szczególnie w okresie kiedy kwitną tam wiśnie. Już nawet zaczęła się uczyć języka japońskiego!

- Jestem studentką psychologii na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Pracuję też jako modelka i hostessa w Kielcach – mówi Alicja Grzejszczak.

Tak jak inspirację dla Julii Marciniszyn jest Angelika Jurkowaniec, tak dla Alicji Grzeszczak wzorem jest Malwina Ratajczak, Miss Polonia 2005, pochodząca właśnie z Krapkowic.

- Nie poznałam Malwiny Ratajczak osobiście, ale moja mama Violetta uczyła ją wuefu w szkole w Krapkowicach – mówi Alicja Grzejszczak.

Sylwia Kowcuń ma 25 lat. Pochodzi z Opola.

- Pochodzę z Opola, ale obecnie mieszkam w Warszawie – mówi Sylwia Kowcuń. - Dzięki wiedzy zdobytej podczas studiów na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna rozpoczęłam pracę w dziedzinie Public Relations. Ponadto współtworzę start-up technologiczny, który skupia się na tworzeniu rozwiązań opartych o analizę danych biometrycznych, jak również innowacji medycznych. Moją pasją jest język francuski, podróże oraz taniec.

Sylwia Kowcuń pasjonuje się językiem francuskim, który towarzyszy jej już od czasów gimnazjalnych.

Dziewczyny, które awansowały do półfinału Miss Polski 2024, ponownie spotkają się ze sobą już 19 kwietnia. W hotelu Kolumna Park pod Łodzią odbędzie się półfinał Miss Polski 2024. Dowiemy się wtedy, które z 60 dziewczyn awansują do grona finalistek Miss Polski 2024.

Jubileuszowa 35. gala finałowa konkursu Miss Polski 2024 odbędzie się 5 lipca w Nowym Sączu podczas trzydniowego Festiwalu Piękna. Koronę laureatce przekaże Angelika Jurkowianiec, Miss Polski 2023, a na co dzień mieszkanka Namysłowa.

Angelika Jurkowaniec z Namysłowa wystartuje w konkursie Miss Universe, w którym wyłoniona zostanie najpiękniejsza kobieta świata.

Angelika Jurkowaniec z Namysłowa przygotowuje się w Salwador...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Koniec kariery wielkiej aktorki. Judi Dench rezygnuje z aktorstwa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska