Nowy kierunek studiów na Politechnice Opolskiej

Materiał informacyjny Politechniki Opolskiej
Branża marketingowa, konsultingowa, sektor bankowości czy firmy technologiczne - to tylko część możliwości zawodowego rozwoju dla absolwenta nowego kierunku studiów na Politechnice Opolskiej: analityki danych w biznesie.

- Politechnika Opolska reaguje na potrzeby rynku pracy. Dostosowujemy naszą ofertę dydaktyczną do zmieniającej się rzeczywistości. Stąd też uruchamiamy nowe kierunki studiów. Jednym z nich jest analityka danych w biznesie. To kierunek, który powstał właśnie w oparciu o potrzeby pracodawców, przedsiębiorców, reprezentantów różnych branż, którzy informowali, że przybywa im danych, które trzeba przeanalizować i co ważne, odpowiednio zinterpretować - mówi prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

Kluczowe decyzje biznesowe

Nowy kierunek to przede wszystkim nauka o danych, która skupia się na wykorzystaniu metod analitycznych i statystycznych do wyciągania wniosków i prognozowania przyszłych zdarzeń na podstawie dużej ilości danych. Wiedza ta może być wykorzystana w różnych dziedzinach, takich jak biznes, nauka, medycyna czy technologia. Celem analityki danych w biznesie jest wykorzystanie zebranych danych do podejmowania kluczowych decyzji biznesowych oraz optymalizacji działań przedsiębiorstwa.

Podczas studiów na liście przedmiotów znajdzie się m.in. matematyka, statystyka, programowanie, bazy danych, eksploracja danych, ale także uczenie maszynowe, sztuczna inteligencja, ekonomia, zarządzanie. Nowy kierunek uczy także praktycznych umiejętności, takich jak wykorzystywanie narzędzi analitycznych i wizualizacyjnych oraz komunikację z osobami z różnych dziedzin i na różnych poziomach organizacji.

Szeroki wachlarz możliwości zatrudnienia

Analityk danych w biznesie jest w stanie identyfikować trendy, wykrywać kluczowe zależności między danymi i tworzyć prognozy na podstawie analizowanych danych.

O tym, że absolwent kierunku będzie mógł wybierać spośród ofert zatrudnienia świadczy fakt, że już teraz wiele firm deklaruje zatrudnienie takich osób jak np. Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. Ba Glass Poland Sp. z o.o. czy Donaldson Polska Sp. z o.o. Wachlarz możliwości zatrudnienia jest naprawdę spory: począwszy od sektora bankowości, po ubezpieczenia, handel detaliczny, firmy technologiczne, konsultingowe oraz branżę marketingową. Wszędzie tam, gdzie potencjał danych może zostać wykorzystany nie tylko do zwiększenia efektywności, ale także osiągnięcia przewagi konkurencyjnej.

Rekrutacja na nowy kierunek jak i pozostałe w ofercie Politechniki Opolskiej już trwa. Szczegóły na: www.po.edu.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie