Nowy rezonans w szpitalu w Koźlu. Skróci się czas...

  Nowy rezonans w szpitalu w Koźlu. Skróci się czas oczekiwania na badania, zwiększy ich dostępność

  Zdjęcie autora materiału

  Tomasz Kapica

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Rezonans magnetyczny.

  Rezonans magnetyczny. ©Helimed

  Nowe urządzenie będzie uruchomione od lutego. Na razie pacjenci będą jednak musieli korzystać z rezonansu w Opolu.
  Rezonans magnetyczny.

  Rezonans magnetyczny. ©Helimed

  Rezonans magnetyczny umożliwia zlokalizowanie zmian chorobowych w ciele człowieka. Jest wykonywany między innymi po to, aby zdiagnozować schorzenia w obrębie głowy, ale nie tylko.

  Od klasy urządzenia zależy wielkość kolejek, zakres przeprowadzonych badań i dostępność dla pacjentów. Rezonans dotychczasowo wykorzystywany w kozielskim szpitalu był już stosunkowo wyeksploatowany. Dlatego zostanie wymieniony.

  - Firma Helimed wygrała konkurs na świadczenia medyczne w zakresie rezonansu magnetycznego i tomografu komputerowego, które będą realizowane dla szpitala. W ramach nowej umowy zobowiązała się wymienić rezonans magnetyczny - informuje starosta Małgorzata Tudaj.

  Przede wszystkim skróci się czas wykonania badań przy jednoczesnym zwiększeniu ich dokładności. Nowy rezonans to również brak konieczności powtarzania wybranego badania, zwiększenie komfortu dla pacjentów o większej budowie ciała (do 227 kg), zwiększenie komfortu poprzez rozszerzenie tunelu pacjenta o 10 cm, poszerzona diagnostyka raka prostaty, dzięki której będzie istniała możliwość zlokalizowania zmian nowotworowych.

  Będzie też możliwość realizacji badań całego ciała począwszy od głowy, poprzez klatkę piersiową, jamę brzuszną i miednicę, aż po kończyny, co jest ważne przy diagnostyce onkologicznej.

  Nowe urządzenie ma realizować badania od 12 lutego. Do tego czasu hospitalizowani pacjenci będą transportowani do Pracowni Rezonansu Magnetycznego Helimed w Opolu.

  E-ZWOLNIENIE LEKARSKIE. Co się zmienia 1 grudnia?

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »