Oddali krew, dostali choinkę na święta. Chętnych w Opolu nie brakowało

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
Krwi nie da się wyprodukować, a oddana przez nas krew ratuje życie i warto ją oddawać
Krwi nie da się wyprodukować, a oddana przez nas krew ratuje życie i warto ją oddawać Mateusz Majnusz
W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu można było w środę (14 grudnia) otrzymać oprócz tradycyjnej czekolady także choinkę. Warunkiem było oddanie krwi. Wspólna akcja RCKiK i Nadleśnictwa Opola cieszyła się sporym zainteresowaniem.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia na krwiodawców, którzy podzielą się z potrzebującymi darem krwi, czekało dzisiaj w Opolu wyjątkowe podziękowanie. Nadleśnictwo Opole w ramach akcji „Choinka dla życia” przygotowało żywne choinki dla krwiodawców.

- Akcja ma zachęcić ludzi zarówno do oddawania krwi, jak również do zdecydowania się na ustawienie w domu naturalnej choinki. Proponując takie drzewka, chcemy zachęcić ludzi, by w te święta podarowali prezent szczególny, jakim jest bezcenny dar życia w postaci krwi – tłumaczy Jacek Boczar, rzecznik Nadleśnictwa Opole.

Akcja prowadzona była w siedzibie RCKiK przy ulicy Kośnego 55 w Opolu przez całą środę (14 grudnia). W sumie choinkami obdarowano ponad 50 osób.

- Raz do roku oddaję krew, właśnie w okresie świąt, ponieważ to najlepsze, czym mogę podzielić się z innymi. Nie wiedziałem nawet, że dzisiaj odbywa się ta akcja, ale cieszę się, że wrócę do domu z choinką – tłumaczył jeden z donatorów.

Osoby, które przyszły oddać krew, a nie miały samochodu, w którym zmieściłaby się choinka, otrzymywały prócz słodkiej przekąski także voucher na odbiór świątecznego drzewka w późniejszym terminie.

- Cieszy nas takie zainteresowanie opolan tą akcją, bo pamiętajmy, że krwi nie da się wyprodukować, a oddana przez nas krew ratuje życie i warto ją oddawać przez cały rok – dodaje Monika Feret z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu.

Akcja prowadzona była w siedzibie RCKiK przy ulicy Kośnego 55 w Opolu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Fala upałów w Polsce. Będzie bardzo gorąco

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska