OPRAC.:
Mateusz Pietras
Karol Zalewski odpadł w eliminacjach biegu na 400 metrów
Karol Zalewski odpadł w eliminacjach biegu na 400 metrów PAP/ADAM WARZAWA
Karol Zalewski poza półfinałem biegu na 400 metrów. W piątej serii eliminacyjnej zajął szóste miejsce z czasem 46,53 sekundy. Do półfinałów awansowało 24. zawodników. Wczoraj mistrz olimpijski dwukrotnie startował w sztafecie mieszanej 4x400 m.

Karol Zalewski bez awansu do półfinału biegu na 400 metrów

Biegi eliminacyjne na 400 metrów przypadały w sesji porannej. W piątej serii wystąpił jedyny z Polaków - Karol Zalewski, który dystans 400 m przebiegł w 46,53 sekundy i nie awansował do półfinału lekkoatletycznych mistrzostw świata w Budapeszcie. Reprezentant Polski zajął szóste miejsce w piątym biegu eliminacyjnym, który zwyciężył Jamajczyk Watson (44,78).

Rekord życiowy Karola Zalewskiego wynosi 45,11 sekundy, który uzyskał w 2018 roku.

Wczoraj Polak startował w półfinale i finale sztafety mieszanej 4x400 metrów.

Bardzo dobry występ na węgierskiej bieżni zanotował jeden z faworytów MŚ: były mistrz olimpijski Wayde van Niekerk (44,58). Z kapitalnej strony pokazał się młody Norweg Ingvaldsen, który uzyskał czas - 44,39, ustanawiając rekord życiowy, a zarazem rekord kraju.

Do półfinału awansowało 24 biegaczy: po trzech najlepszych w sześciu biegach eliminacyjnych i sześciu najszybszych spoza czołowych trójek.(PAP)

W lekkoatletycznych mistrzostwach świata nie startuje obrońca Michael Norman. Amerykanin z powodu kontuzji wycofał się z imprezy sezonu.

Rodaczka Karola Zalewskiego z drugim czasem eliminacji

Wcześniej zostały rozegrane biegi eliminacyjne kobiet, w których z fantastycznej strony zaprezentowała się wicemistrzyni Europy na 400 metrów Natalia Kaczmarek. Polka z czasem 50,02 sekundy zajęła drugie miejsce w eliminacjach, tuż za Dominikanką Pauliną - 49, 90 s. (PAP)