Odra Opole nie pozostawiła złudzeń i pewnie wygrała z GKS-em Jastrzębie 3:1

Paweł Sładek
Zwycięstwo Odry Opole cieszy jej sympatyków z przynajmniej kilku powodów.
Zwycięstwo Odry Opole cieszy jej sympatyków z przynajmniej kilku powodów. Paweł Sładek
Odra Opole nie dała żadnych szans GKS-owi Jastrzębie, pewnie wygrywając 3:1. Niebiesko-czerwoni tym samym przypieczętowali spadek jastrzębian z Fortuna 1 Ligi, samemu awansując na 6. lokatę.

Na ten moment Odra ma miejsce w barażach, natomiast o trzy „oczka” mniej i zaległy mecz do rozegrania mają Sandecja Nowy Sącz (rywal: Stomil Olsztyn) i ŁKS Łódź (rywal: Widzew Łódź), których mecze 31. kolejki datowane są odpowiednio na poniedziałek i wtorek. Porażka zespołu ze Śląska pozbawiła go szans na utrzymanie się w lidze.

Zwycięstwo jest w pewien sposób symboliczne również z innego powodu. Dotychczasowy bilans obu ekip był niekorzystny dla opolskiej drużyny, która przegrała dziewięć spotkań, dwa zremisowała, a cztery zakończyła „z tarczą”. Ponadto jest to pierwsza wygrana niebiesko-czerwonych nad GKS-em od sezonu 2015-16, kiedy to w ramach III ligi opolsko-śląskiej opolanie zwyciężyli 2:1.

Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla gości z Opolszczyzny. Przy pierwszej możliwej okazji miejscowi posłali piłkę do własnej bramki, otwierając wynik spotkania. To wiele mówiło o dyspozycji piłkarzy GKS-u, którzy nie stanowili większej przeszkody dla przyjezdnych. Opolanie stwarzali sobie okazje, ale przełamanie nastąpiło 34 minuty po pierwszym gwizdku sędziego. Do siatki Neugebauera trafił Tomas Mikinic. Do przerwy z bramki mógł również się cieszyć Antoni Klimek, ale młodzieżowiec trafił w poprzeczkę.

Druga połowa była nie mniej udana, choć ww. Mikinic miał szansę na ustrzelenie dubletu, jednak chybił. Nie pomylił się natomiast Mateusz Spychała, dobijając piłkę do niemalże pustej bramki w 55 minucie meczu. Ten gol przesądził o wyniku spotkania, nie pozostawiając złudzeń, komu należy się zwycięstwo. Jastrzębianie odpowiedzieli bramką honorową – a jakżeby inaczej – w doliczonym czasie gry.

GKS Jastrzębie – Odra Opole 1:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Borkała (sam.) – 1., 0:2 Mikinic – 34., 0:3 Spychała – 55., 1:3 Stanclik – 90+1
GKS: Neugebauer – Bondarenko, Szkudlarek (59. Handzlik), Rutkowski, Wybraniec (59. Zalewski), Okhronchuk, Łaski, Ali, Gajda (59. Misala), Borkała, Stanclik
Odra: Sapielak – Żemło, Kostrzycki, Kędziora – Spychała (66. Szrek) Niziołek, Trojak, Klimek (78. Tkocz), Mikinic (66. Janus), Nowak (82. Wróbel), Czapliński (78. Hreben)