Olimp Grodków przegrał po raz czwarty. Tym razem w Ostrowie Wielkopolskim

Olimp Grodków jest ostatni w tabeli grupy B zaplecza elity.
Olimp Grodków jest ostatni w tabeli grupy B zaplecza elity. Damian Kapinos
Czwartej porażki w czwartym meczu tego sezonu doznali szczypiorniści Olimpu Grodków. Tym razem polegli w Ostrowie Wielkopolskim.

Nie da się jednak wygrać spotkania jeśli tak kiepsko się je zaczyna. Dość napisać, iż goście pierwszego gola zdobyli dopiero po ośmiu minutach gry, a kolejnego gdy upływał kwadrans. Zresztą niebawem było już 9:2 dla Ostrovii, która mogła wtedy znacznie uspokoić grę.

Dzięki temu ta do przerwy toczyła się niemalże „oko za oko”, a wśród gości w tym czasie wyróżniał się Maciej Maciejewski. To m. in. jego trzy trafienia spowodowały, że tuż przed zejściem do szatni grodkowianie osiągnęli dwucyfrową liczbę zdobyczy.
Gdy w dotaku przyjezdni świetnie weszli w drugą połowę i pierwsze 300 sekund wygrali 4:1 niwelując straty do trzech bramek wydawało się, że są jeszcze w stanie powalczyć o korzystny rezultat.

Niestety, przez kolejne osiem minut tylko raz trafili do siatki (za sprawą Janusza Wandzela), a że team z Wielkopolski uczynił to sześciokrotnie to było już niejako po zawodach. Wszak na kwadrans przed końcem prowadził już 23:15. Potem już znowu mieliśmy wymianę: akcja za akcje, a raczej dwie skuteczne za dwie skuteczne.

Ostrovia Ostrów Wlkp. - Olimp Grodków 30:22 (16:10)